Володимир МИХАЙЛОВ професійно займається фотографією понад п’ять років. Цей фах чоловік опанував самотужки і досі захоплюється новим заняттям.
– Фотографія – це мить радості, смутку, поразки, перемоги, натхнення, розчарування, кохання, щастя. Це мить життя, – розповідає фотограф. – Співучасть у важливих для людей подіях – велике задоволення. За допомогою мистецтва фотографії можна вселити людям впевненість у собі, у круговороті справ знайти місце ніжності, жіночності, пристрасті, одноманітність замінити драйвом, експресією та дати відчути смак життя. На мій погляд, у цьому і полягає сенс фотосесії.
Закінчивши фізичний факультет ЧНУ, Володимир працював у школі та на виробництві. Згодом став директором філії досить потужної комп’ютерної фірми. Але раптово він вирішив кардинально змінити рід діяльності.
У фотостудії організував сімейний підряд
– Якось в Інтернеті натрапив на сайт одного фотографа, – розповів В. Михайлов. – У мене одразу почали виникати власні ідеї, тож я почав шукати шляхи їхньої реалізації. Так, одного дня я отримав пропозицію відкрити свою студію. Порадився з дружиною, після чого ми обоє покинули основне місце роботи та почали займатися фотографією. Працюємо вдвох. Я відповідаю за сам процес зйомки та дизайн, а дружині Тетяні надзвичайно чудово вдається робити колажі. Крім того, вона поєднує обов’язки директора та менеджера. У нас чудова команда!
Попри те, що протягом свого життя Володимир займався справами, далекими від своєї теперішньої діяльності, з камерою він майже ніколи не розлучався. Великий вплив на хлопчика ще в дитинстві мав його сусід, який любив їздити з друзями у вихідні в гори та брав малого Володимира з собою. Саме там відбулося його знайомство з фотокамерою. Пізніше отримав у подарунок свою першу камеру – це була "Смена 7". А першу інформацію про серйозну фотографію отримав у старшому віці, коли побачив журнал "Радянське фото". Світлини, розміщені там, надзвичайно вразили його своєю силою.
– Мені ніколи не було шкода, що я так несподівано змінив профіль діяльності, – продовжує Володимир. – Покинув стабільний та хороший заробіток, зате тепер маю улюблену роботу, спілкуюся з людьми та можу втілювати свої ідеї в життя. Періодично відвідую виставки. Хоча зараз в Інтернеті можна отримати будь-яку інформацію, але так не отримаєш живого спілкування, яке відбувається на цих зустрічах та виставках. До того ж, на них можна знайти щось нове та цікаве для себе.
Для того, щоб почати займатися фотографією, не обов’язково мати надзвичайно великі статки. Головним інструментом є камера. Але керуватися думкою, що чим дорожча камера, тим вона краща, не варто. "Головне – відчувати її, – радить фотограф. – Коли ви берете фотоапарат у руки, він повинен комфортно лежати, ви навіть можете відчути його тепло. Це означає, що камера вам підходить. І тоді вона допоможе вам творити дива, навіть якщо не має великих можливостей". Фотограф повинен мати велике бажання фотографувати, терпіння і, що дуже важливо, любити свою справу!
Нефотогенічних людей не буває
– Клієнти часто кажуть мені, що вони нефотогенічні, але нефотогенічних людей немає, – впевнений Володимир. – Є стан душі. Звісно, коли людина приходить у студію, вона потрапляє у незнайому обстановку, їй чужа енергетика цього місця. Треба дати людині час заспокоїтися. Але цього іноді буває недостатньо. Психологічні аспекти зйомки дуже складні. Необхідно відчувати непомітні нюанси стану людини, допомогти їй відкритися та розслабитися. Тут можуть допомогти навіть анекдот чи якась несподіванка для клієнта. Відчуття довіри та позитивне ставлення до фотографа – необхідні умови вдалої фотосесії. Кожен хоче та може цікаво виглядати на фото, а я просто допомагаю це зробити.
Найкращою нагородою для фотографа є радісні очі людини, яка розглядає власні фото. Тоді ще на одну щасливу людину в світі стає більше!
Яна ЯЩЕНКО
На замітку
Мистецтва фотографії в області можуть навчитися лише школярі на профільних гуртках і секціях. Щоб отримати диплом з фотосправи, доведеться їхати вчитися до Львова чи Києва.
Основні капіталовкладення, щоб зайнятися фотографією, – купівля професійної камери та (за потреби) оренда приміщення під фотостудію і купівля освітлювальної техніки та аксесуарів.
Заробітки: зарплата від 1500 гривень, якщо працювати у фотостудії. Якщо працювати на себе – залежно від замовлень (скажімо, весільна фотосесія коштує від 100 євро).
Основні проблеми – велика конкуренція серед майстрів фотосправи у Чернівцях, високі ціни на оренду приміщення.
27-10-2009, 10:12
0
2 344