Зі зниженням температури повітря їздити стає дедалі складніше. Умови погіршуються як для водія, так і для автомобіля. Тож фахівці радять машину до зими підготувати.
Перепади температури, бруд, сніг та сіль, якою посипають дороги взимку, завдають значної шкоди лакофарбовому покриттю автомобіля.
Тому напередодні зими варто загнати машину на "яму" та ретельно оглянути стан фарби і антикорозійного покриття. Отож треба поквапитися, бо підфарбовування та полірування краще здійснювати за температури повітря 16-18 градусів.
Перед початком холодів корисним буде полірування авто. Для цього його спочатку добре миють шампунем, потім обробляють поліролем. Це дозволяє добре очистити поверхню від бруду, а також додає блиску фарбі кузова і створює додатковий захист. Фахівці радять полірувати авто не рідше двох разів на рік – навесні та восени.
Через короткий день і довшу ніч взимку більше часу доводиться проводити за кермом темної пори. Тому більш важливим для безпечного руху є стан лобового скла. Від опадів, брудних ганчірок і навіть паління в салоні на склі утворюються плями та наліт. Вони непомітні вдень, але спотворюють зображення при увімкнених фарах уночі. Тому за станом вікон треба стежити постійно. Тим більше, що сучасні засоби дозволяють за кілька хвилин помити скло та захистити його на певний час від забруднення.
Враховуючи збільшення тривалості ночі, важливою є безперебійна робота електрообладнання. Перевірку розпочинають із акумулятора – щоб у ньому було достатньо електроліту потрібної густини. Від вологості часто барахлить запалювання, якому треба приділити особливу увагу. А також перевірити всі лампочки та стан фар.
Кожен огляд автомобіля має включати перевірку стану гальм. Тому слід оглянути гальмівні колодки чи диски (не лише зношеність, а й можливу деформацію), рівень рідини та інше. При цьому рідини повинно бути не лише у достатній кількості, вона повинна бути свіжою. Рекомендують через кожні 60 тисяч кілометрів її замінювати.
Корисною на зиму буде заміна двірників. Від опадів і перепадів температури вони можуть примерзнути до скла. Спеціальні зимові з пластмасовими накладками дозволять уникнути цієї неприємності.
Підготовку до зими автомобіля можна здійснити самостійно. Але незайвим буде відігнати машину на станцію техобслуговування, щоби не лише провести згадані операції, а й перевірити стан усіх вузлів і агрегатів.
Ігор Довгань
22-10-2009, 11:05
0
3 360