"Пара Ірини та Олексія разом вже три роки. У колі спілкування закоханих багато друзів. Проте один друг вважає, що Олексій повинен більше часу проводити саме з ним. Микола запрошує на зустрічі лише Олексія, а його другу половинку Ірину постійно ігнорує. Хлопець не визнає дівчину в своєму колі. Микола вважає, що саме він повинен бути для Олексія на першому місці, а не Ірина. Що робити у такій ситуації Олексію і чи варто відмовлятися від спілкування з другом?" Брат Ірини Василь,
м. Чернівці.
Нерозуміння друга може стати випробуванням для усіх трьох
Кому надати перевагу – другу чи коханій – та що викликало ревнощі між друзями, консультує Альона Головіна, практикуючий психолог, гештальт-терапевт, дійсний член Української спілки психотерапевтів.
– Ситуація, коли у друга чи подруги з’являється "друга половинка", рано чи пізно стається в будь-яких дружніх стосунках. Кожен з учасників цієї трійці зустрічається з багатьма переживаннями. Зазвичай особливо болісними можуть бути переживання власне друга, який "втрачає свого товариша" або вважає, що "він мене ні в що не ставить, а весь час проводить з цією". Складно сприймати дівчину свого друга, якщо між двома чоловіками існувала міцна та тривала дружба. Відтак, подібна ситуація може стати серйозним випробуванням не лише для двох, але й для всіх трьох.
Друг може відчувати втрату: "Все, він більше не спілкується зі мною" або самотність: "Я залишаюся сам". Може відчути знецінення себе і стосунків, які були: "Та хто я йому! Він більше мені не друг – подумаєш, велика біда!". Бути розгубленим: "Що тепер робити?". Можуть виникнути ревнощі: "Чим я гірший?". Злість: "У мене забирають важливе". Може виникнути бажання повернути все як було: "Треба її позбутися, і все буде як раніше". Власне гнів, який важко проявляти на свого товариша, утримується або транслюється на дівчину. Подібна ситуація може загострити стосунки всієї трійці.
Що важливо в подібній ситуації?
1. Усвідомити, що стосунки між чоловіками й чоловіком і жінкою – різні речі. В чоловічій дружбі є багато того, чого не має в стосунках з жінкою. Адже для будь-якого чоловіка дуже важливими є саме чоловіча підтримка, розуміння, можливість покластися та надати допомогу. В стосунках з жінкою є і підтримка, і розуміння, проте це інше. Жінка природно дає ніжність, тепло, кохання, можливість створити сім’ю, може народити дітей. Відтак, якщо друг зможе сприйняти нову реальність, то це не завадить дружнім стосункам.
2. Хлопцеві варто зберігати витримку, бути емоційно стійким, не піддаватись на провокації та шантаж обох сторін. Усвідомити наявні пріоритети: хто і коли йому потрібний, і відстоювати свої бажання. Якщо друг вірний – він якщо і не одразу, то з часом зможе нормально сприймати кохану людину свого друга.
3. Друг може проаналізувати свої почуття та власний досвід стосунків із дівчатами. Ймовірно, є власні непережиті втрати й розставання. Можливо, тоді йому буде легше зрозуміти свого друга і він зуміє перелаштуватися на новий лад. Адже поява дівчини може "забирати" час та почуття важливої людини, проте дружня підтримка завжди важлива.
4. Самій дівчині важливо зуміти прийняти друзів свого хлопця й не тримати свого обранця на "жорсткому повідку". Чоловіки, як і більшість жінок, психологічно та фізично відчувають несвободу в стосунках. Сварки, ревнощі та "ефектні" сцени, наприклад: "Ти його любиш більше за мене", можуть посилювати напруження, конфліктність, роздратування і, як наслідок, прискорювати вибір не на користь дівчини.
Катерина Павлова
22-10-2009, 10:42
0
2 910