Натяжну стелю можна змонтувати в будь-якій із кімнат. Оскільки встановлюють їх переважно на останньому етапі ремонту, підібрати ідеальний варіант можна вже під наявний інтер’єр. Вибір плівок дуже великий, тож знайдеться рішення під будь-який стиль.
Як розповів Валерій СЕРБЕНЮК, менеджер фірми, яка реалізує натяжні стелі, матовим стелям надають перевагу консервативні люди старшого віку, яким некомфортно в кімнаті з ефектом невагомості. А ось глянцеві поверхні серед лідерів відтоді, як натяжні стелі з’явилися на нашому ринку. Лакові варіанти створюють ефект дзеркальної поверхні і збільшують простір. Причому чим темніший колір плівки, тим відчутніша ілюзія другого поверху в кімнаті. А напівпрозорі стелі при правильному монтажі освітлення взагалі світяться і можуть створити ефект вікна на стелі.
– Зараз для інтер’єру часто вибирають яскраву і світлу кольорову гами. В такому випадку ми радимо темну стелю: червоного, темно-коричневого, темно-синього відтінків, – розповів Валерій Сербенюк.
Під натяжною стелею можна сховати всі дефекти поверхні, створивши ідеальні форми: ідеально рівні або з кількома рівнями, світильниками або прихованим освітленням. Натяжну стелю можна облаштувати у коридорі, вітальні, ванній кімнаті чи на кухні. Найчастіше плівку купують для віталень і коридорів, оскільки це гарно.
Натяжна стеля у ванній кімнаті має свої переваги, оскільки не боїться вологи. А якщо раптом "топитимуть" сусіди, квадратний метр плівки витримує 100 і більше літрів води. В такому разі фахівці знімають плівку, зливають воду і встановлюють її на місце.
І хоча натяжна стеля залишається найдорожчою серед інших матеріалів, цінова політика на цьому ринку змінюється. Фірм стає дедалі більше, конкуренція посилюється, а ціни знижуються. Сьогодні, щоби змонтувати натяжну стелю, потрібно від 35 доларів за квадратний метр (вартість матеріалів і роботи).
Чим складніша структура стелі, тим вона коштуватиме дорожче.
Догляд: серйозні виробники дають гарантію на матеріал 12 років і обіцяють, що колір він не втрачатиме. За відповідного догляду (натяжна стеля не витримує гострих предметів і відкритого полум’я) прослужить не менше 20 років.
Найкращий засіб для догляду – рідина для миття вікон на нашатирному спирті.
Головне, щоби засоби не містили абразивних і агресивних складників.
Миють натяжну стелю, як звичайне вікно.
Натяжні стелі в інтер’єрі
Класичний інтер’єр. Глянцеві натяжні стелі яскравих тонів не підійдуть, але чудово виглядатимуть матові світлих відтінків.
Натяжні стелі в класичному інтер’єрі краще оздобити широкими багетами.
Хай-тек. Краще зупинити вибір на глянцевих стелях сірих, блакитних або чорних відтінків. Важливий ретельний підбір освітлення.
Кітч. Для такого інтер’єру найкраще скомбінувати кілька яскравих відтінків. Основна мета кітчу – несумісність елементів і нестандартність рішень. У такому інтер’єрі доречні системи "зоряне небо", несподівані зображення.
Марина Карасьова
22-10-2009, 10:38
0
1 834