RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Яку роботу можна знайти у кризовий час та на які професії є попит, кореспондент "МБ" запитала у директора Чернівецького міського центру зайнятості Людмили БЕРЕЗОВСЬКОЇ.

– Що сьогодні пропонує для безробітних служба зайнятості?

– Для безробітних служба зайнятості пропонує декілька видів послуг. Серед них виділяють активні та пасивні послуги. Склалася така ситуація, що безробітні цікавляться тільки пасивними послугами. Пасивною послугою є виплата допомоги з безробіття. А це останній аргумент у нашій роботі. Кожна людина, яка переступає поріг нашої установи, повинна розуміти, що вона прийшла до нас не для того, щоб стояти на обліку, а щоб шукати роботу. Серед активних послуг центр зайнятості пропонує підбір відповідної роботи. Законодавство визначає поняття роботи, яка підходить певній особі. Це поняття пов’язане з освітнім та кваліфікаційним рівнями. Якщо в особи є відповідний кваліфікаційний рівень, але немає стажу роботи за вказаною професією, то стаж роботи за іншою професією є також професією, яка підходить особі. У законі "Про загальнодержавне обов’язкове страхування" чітко роз’яснено, що таке відповідна робота у разі безробіття. Зараз у зв’язку з антикризовими змінами, внесеними до основних законів, визначено, що для людини, яка не працювала понад півроку за основною професією, відповідною роботою у період кризи може бути будь-яка робота, яка не потребує спеціальної підготовки. Тому коли до нас приходять молоді люди, які не мають ні стажу, ні відповідної професії протягом півроку, ми маємо право запропонувати їм
будь-яку роботу. Ми не змушуємо працювати будь-де. Але такі положення містять антикризові заходи.

– А якщо безробітний не погоджується працювати за тими вакансіями, які пропонують?

– Ми пропонуємо роботу, а вже погоджуватися на неї чи ні – справа безробітного. Законодавство передбачає право вибору роботи, але служба зайнятості має право реагувати на цей вибір. Тобто якщо безробітний двічі відмовився від тієї роботи, яка, згідно з законодавством, йому підходить, ми не маємо законного права утримувати його за рахунок інших людей, які працюють. Ми маємо право зняти з обліку таку особу. Спочатку скорочують виплати, а потім знімають з обліку. По­трібно розуміти, що виплати з безробіття здійснюють за рахунок платників податків, тобто людей, які працюють. І коли безробітний відмовляється від вакансії через те, що йому щось не подобається, виходить, що про себе він піклується, а про інших робітників, за рахунок яких отримує виплати, – ні. Суспільство повинно навчити безробітних шанувати гроші платників податків.

– Не таємниця, що багато осіб одночасно перебувають на обліку і працюють нелегально....

– Звичайно, така особа отримує прибуток, але податків не сплачує. Але водночас за рахунок платників податків отримує допомогу з безробіття. Вважаю, що це не нормально. Не хотіла би, щоб такі хитрі люди користувалися моєю зарплатою. Тому потрібно виробити думку, що служба зайнятості – місце, де шукають роботу, а не перебувають на обліку. Наше завдання – активна допомога безробітному. Коли безробітний приходить до нас і взагалі не знає, чого він хоче, ми застосовуємо усі механізми. Наприклад, відділ активної підтримки безро­бітних, де працюють професійні психологи та працівники, які займаються професійним навчанням, перенавчанням та стажуванням. Безробітні дарма вважають наші семінари непотрібними. Адже людині, яка не знає, чого хоче, ми допомагаємо знайти поштовх до певної професії. Але якщо особа ніяк не може визначитися з вибором роботи, ми не можемо цей вибір зробити за неї. І тим паче постійно утримувати її на обліку.

– Скільки років можна перебувати на обліку?

– Перебування на обліку та отримання допомоги з безробіття – різні поняття. Згідно з законодавством, особі, яка стає на облік, призначають допомогу з безробіття, відповідно до того, який у неї страховий стаж і за якою статтею її звільнили. Молодь, яка не має страхового стажу, отримує допомогу впродовж 180 днів. Хто має страховий стаж, отримує допомогу впродовж 360 днів. Категорії соці­­-
ально незахищених громадян передпенсійного віку, яким складно знайти роботу, виплачують допомогу впродовж 720 днів. Якщо особа рік отримувала допомогу, а після цього знову прийшла до центру зайнятості, допомогу з безробіття вона вже не отримає. Повинно пройти два роки після закінчення виплати допомоги – тільки тоді можна отримати ще раз допомогу. Перебувати на обліку в центрі зайнятості можна скільки завгодно, але стаж зараховують тільки у період виплат.

– Чому зараз здійснюють таку "агресивну" політику щодо безробітних?

– Час, коли можна було знайти роботу, вже закінчився. Зараз настав час, коли треба цінувати роботу, яку маєш. Розумію, що на кожній роботі виникають певні проблеми, але потрібно розуміти ситуацію, яка зараз склалася. Якщо роботодавець не має можливості виплатити матеріальне забезпечення, яке робітник вважає гідним, потрібно розуміти і його. Відділ активної підтримки проводить семінари з техніки пошуку роботи, семінари для молоді, жінок, людей передпенсійного віку, семінари з підготовки до самостійної зайнятості – підприємницької діяльності. Хто відвідує семінари, має можливість знайти роботу. Також відділ проводить інформаційну роботу серед учнівської молоді. Безробіття серед молоді зумовлено необдуманим підходом до вибору професії. Відомо, що у нас є перенасичення ринку спеціалістами економічного та юридичного профілів, а також з правознавства, обліку та аудиту. Є багато дисциплін, які гарно звучать, але у народному господарстві та промисловості у потребах роботодавців ці професії не зустрічаються. Тому ми проводимо уроки профорієнтації у школах та розміщуємо інформацію про те, які професії потрібні, а які – ні.

– Яких професій бракує сьогодні на ринку праці?

– Бракує спеціалістів інженерної галузі. Ми не говоримо про те, що не потрібно здобувати вищу освіту. Потрібно, але не у такій кількості. По-перше, повинен бути відбір найкращих, які можуть отримувати вищу освіту. По-друге, потрібно відроджувати повагу суспільства до робітничої професії. Адже посади начальників є одиничними, а посади виконавців – масовими. Службі зайнятості закидають, що ми постійно пропонуємо вакансії швачок. Так, адже в області домінує виробнича сфера, зокрема легка промисловість. Такі великі підприємства, як "Трембіта" та "Арніка", мають проблеми з кадрами. Житлово-комунальна сфера також є занедбаною через брак кваліфікованих працівників. Не вистачає фахівців робітничих професій. Структура безробітних має більше осіб з вищою освітою. Тому нам дуже важко знайти для них роботу. Адже більшість пропозицій передбачають середню спеціальну освіту.

– Якої роботи взагалі немає?

– У кризовий час немає роботи офісного працівника. Також немає роботи оператора комп’ютерного набору. Кожна людина у сучасному суспільстві повинна вміти володіти комп’ю­тером. А просто вміти набирати текст на комп’ютері – це вже не професія. Це додаткове вміння до основної професії. Тому обирати професію оператора комп’ютерного набору, секретаря чи офіс-менеджера немає змісту. Тепер офісний працівник має по п’ять-вісім обов’язків. Він повинен бути досить ерудованим, працездатним та відповідальним. 
Ольга ГНІДАН

Вакансії чернівецького міського центру зайнятості
(станом на 19.10)

 Робітники – 325 вакансій.
 Службовці – 223 вакансій.
 Без професії (на посаду двірників, прибиральників) – 80 вакансій.
Усього – 628 вакансій.

З них:
 Оператор котельні – 18 вакансій.
 Офіціант – 7 вакансій.
 Пекар – 6 вакансій.
 Прибиральник приміщень – 12 вакансій.
 Продавець продовольчих товарів – 29 вакансій.
 Слюсар з ремонту автомобілів – 11 вакансій.
 Двірник – 19 вакансій.
 Касир торговельного залу – 28 вакансій.
 Контролер енергонагляду – 13 вакансій.
 Кухар – 19 вакансій.
 Машиніст пересувної електростанції – 12 вакансій.
 Слюсар-сантехнік – 14 вакансій.
 Швачка – 26 вакансій.

 Чисельність незайнятого населення, яке перебувало на обліку з початку року (дані за дев’ять місяців) – 1542 особи, з них молодь віком до 35 років – 702 особи.

 Працевлаштовано (протягом дев’яти місяців) – 1455 особи, з них молодь віком до 35 років – 775 осіб.

 Чисельність безробітних (станом на кінець вересня) – 1290 особи.

 Допомогу з безробіття одержують 893 особи.

 Профпідготовку та перепідготовку пройшли 232 особи.

 Рівень зареєстрованого безробіття (на кінець вересня) – 0,8%.
20-10-2009, 10:32
Коментарів 0 Переглядів 2 391

Теги -

У результаті наїзду автомобіля "Citroen C5" пішохід отримав травми, несумісні з життям

Якими схемами користуються шахраї та як не потрапити в їхню пастку
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.