Тваринний ринок на вулиці Зеленій цими вихідними вразив кількістю продавців і "товару" – кішки, собаки, кролики, морські свинки, кури, голуби, фазани, нутрії...
Чимало продавців тримали кошенят у коробках із написами "Подарую".
"Усі хочуть хлопчиків!"
– Візьміть кошеня, – підходить жінка до мене. – Віддам задарма. Кішка народила, а топити шкода. Ось і роздаю. Якщо цього тижня всіх не віддам, прийду наступної неділі.
До чоловіка, який роздає кошенят, підходить дівчина. Цікавиться, чи є хлопчики.
– Ні, – відповідає чоловік. – Хлопчиків уже всіх розібрали.
Дівчина йде геть, а чоловік зітхає: "Усі хочуть хлопчиків! А з дівчатками що робитиму?"
– Продаю котів породи перс-шиншила по 50 гривень, – каже чернівчанка Галина ПАСКАЛЮК. – Дорого не беру, а задоволення від них багато! Коти – дивовижні тварини. У мене була кішка, яка ходила в туалет на унітаз, як людина. А інший кіт сам відчиняв двері!
Пані Катерина продає персидських кошенят від 250 гривень.
– Це кошеня я підібрала біля смітника, хтось викинув, – розповідає пані Катерина. – Я його помила, і дивіться, яке гарне. Можу віддати задарма.
Щодо собак, то їх задарма не віддає ніхто. Тут дорогі породи: німецька вівчарка, алабай, пекінес, чау-чау, чіхуа-хуа, французький бульдог, ротвейлер.
– Руді пекінеси коштують від 300 гривень, – розповідає продавець Андрій ЛУЧУК із Косова. – Чим рідкісніший окрас, тим вища ціна. Мої білі пекінеси, наприклад, коштують тисячу гривень. Ще залишився один мопс – дівчинка. Віддаю за символічну ціну – 150 доларів, хоч справжня вартість мопса – 300 доларів. Пекінес – дуже популярна порода.
За цуценя чау-чау продавці хочуть від ста доларів, за чіхуа-хуа – від 300 до 500 доларів, за німецьку вівчарку – три тисячі гривень.
– У Чернівцях – найдешевші ціни на німецьких вівчарок, – стверджує продавець Юрій. – У Києві та інших містах немає цуценят, дешевших за 500-800 євро. Це собаки, батьків яких везуть для в’язки з Німеччини. Німецьких вівчарок люди купують переважно в село, а до міських квартир беруть маленьких декоративних собачок.
Сергій КАМАД зі Снятина привіз на ринок справжній пташник. У одній із кліток – пара павичів. Самець гордо походжає, помахуючи пишним хвостом.
Також Сергій продає виставкових курей. Вони крупніші, ніж звичайні, з довгим м’яким пір’ячком та яскравим забарвленням. Але ціни на них "кусаються".
– Ось це палевий, а то – золотистий орпінтон, – показує продавець. – Родом ці кури з Франції, але до нашого клімату призвичаїлися. Їх купують багаті люди для краси, щоби мати чим милуватися на подвір’ї. Сім’я орпінтонів (півень і дві курочки) коштує півтори тисячі гривень.
"В’єтнамські свині бігають за ногами,
як песики"
Навпроти Михайло ЖИТАРЬ із Роші продає золотистих та мисливських фазанів. Особливо своїм яскравим забарвленням привертає увагу самець золотистого фазана.
– Пара золотих фазанів коштує 150-200 гривень, – пояснює продавець. – Їх тримають лише для краси, естетичного задоволення. Люди часто цікавляться фазанами, але ціна здебільшого не влаштовує. Ще одна причина, яка відлякує, – фазани не гуляють подвір’ям, як кури. Якщо їх випустиш, вони полетять геть. Тож я тримаю їх у просторому вольєрі.
Неподалік рохкають симпатичні в’єтнамські свинки.
– Одна свинка коштує 250 гривень, – розповідає продавець Василь ЩІТКО з Рідківців Новоселицького району. – Вони виростають до 80 кілограмів і живуть до 20 років. Їх тримають і для їжі, і як домашню тваринку – у вольєрі або на подвір’ї замість собаки. Вони бігають за ногами, як песики, спокійні, ходять до туалету в одне місце. Люди купують їх досить часто – в села і в міста на дачі.
А Михайло МИЦАК зі Снятина продає декоративних кроликів.
– Короткошерсті кролики коштують 50 гривень, ангорські – 60-70, – каже чоловік. – А перед Новим роком та Восьмим березня їхня ціна буде ще вищою – 100 гривень. Тоді люди купують кроликів у подарунок. Постійно кроликів у мене замовляють зоомагазини і продають удвічі дорожче. Я займаюся євроремонтами. А кролики – моє хобі. Маю їх вдома аж двадцять.
Галина МАРКІВ
15-10-2009, 10:39
0
13 125