21-річна студентка Мар’яна МУСУРІВСЬКА ще навчається у вузі, однак уже має свій невеликий бізнес. Дівчина навчилася професійно робити манікюр і за кілька років знайшла постійних клієнтів, які приходять до неї додому.
– Займаюся гелевими нігтями вже чотири роки. Усе почалося з того, що якось зробила собі в салоні гелеві нігті, але вони часто ламалися, тому після роботи мені доводилося витрачати багато часу та грошей на те, щоби поїхати в салон та зробити корекцію. Тоді вирішила спробувати робити це власноруч. Спочатку практикувалася на собі, на мамі, дещо підказували знайомі, а дечого навчилась самостійно. Поступово почала надавати такі послуги знайомим та друзям, із часом коло клієнтів почало розширюватись.
Перші матеріали та обладнання дівчині допомогла придбати мама, потім намагалася самостійно заробляти на все необхідне. Спочатку кошти, які заробляла, були мізерними, їх ледве вистачало на матеріали. Але навіть і тепер оплату за роботу дівчина бере меншу, ніж у салонах краси.
– Люблю свою роботу, – каже Мар’яна. – Вона дає мені можливість працювати вдома та мати додаткові кошти, які витрачаю на власні потреби. Заробіток не стабільний. Буває період, коли мало клієнтів, а буває, як, наприклад, перед випускними, коли прокидаюся о 06.30, а вже о 07.00 приходить перша клієнтка. Остання йде приблизно о 01.00, і так декілька днів підряд. Тоді важко, але отримую непогані гроші. У середньому виходить приблизно 1500 грн на місяць.
Зараз життя в мене досить насичене – перейшла на індивідуальний графік навчання, допомагаю мамі в магазині – працюю з 08.00 до 22.00. А манікюр роблю тоді, коли випадають вихідні. Такий графік виснажує, майже не залишається часу на особисте життя. Доводиться якось викручуватися.
– Мені пропонували роботу в салоні краси, але поки що нинішня робота й навчання не дозволяють. А те, що працюю, не виходячи з дому, мене цілком влаштовує, – каже Мар’яна.
До речі, вартість навчання на курсах манікюру коштує 590 грн, триває навчання місяць. Тим, хто хоче зайнятися цією справою, доведеться також придбати спеціальне обладнання.
Яна ЯЩЕНКО
РАДИТЬ ФАХІВЕЦЬ
Тетяна Заволічна,
ВИКЛАДАЧ КАФЕДРИ ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ Ч
– Розпочинати власну справу можна навіть не маючи стартового капіталу. Головне – мати ідею. Не потрібно боятися, що чогось не знатимете. У Чернівцях можна отримати безкоштовні консультації для підприємців. Для того, щоби ваш бізнес був легальним, зареєструйтеся як приватний підприємець. Якщо ваші доходи за рік не перевищують 500 тисяч гривень, сплачуючи лише 200 гривень на місяць, ви матимете можливість розміщувати рекламу та розвивати власний бізнес.
Щодо реклами, то не варто кидатися на дорогі пропозиції, головне – правильне спрямування. Визначте цільову аудиторію вашого продукту та місцевість, де він матиме попит.
Створення власного бізнесу – досить хороший шлях вирішення проблеми безробіття. Якщо вас скоротили, це не привід опускати руки, варто подумати, що ви вмієте робити й що би могло приносити вам дохід.
Якщо ви будете вірити в себе та йти повільними, але впевненими кроками – успіх вам гарантовано!
13-10-2009, 10:34
0
1 805