Колишні приміщення гральних автоматів переобладнують під Інтернет-клуби. Через Інтернет можна пограти у ті ж ігри, що й у гральних автоматах. Єдина різниця – сидите за комп’ютером.
Всі намагання кореспондентів "МБ" вийти на керівників одного з інтерактивних клубів виявилися марними. Через операторів закладу вони щоразу відмовляли у коментарях. Єдине, що спромоглися пояснити, – що їхній бізнес законний.
Щоб дізнатися, яка ж різниця між гральними закладами та інтерактивним клубом, кореспондент "МБ" вирішив відвідати один такий заклад під виглядом гравця. Він завітав до одного з інтернет-клубів у районі центрального автовокзалу. Коли увійшов до інтернет-клубу, побачив близько 15 комп’ютерів та дві каси. У першій касі приймають плату за інтернет: година коштує 10 гривень. У другій касі платять безпосередньо за поповнення кредиту в комп’ютерних автоматах. Після оплати адміністратор вводить код, заходить на відповідний сайт, і гравець може обрати будь-яку гру, яку раніше пропонували гральні автомати. Під час виконання цієї процедури він люб’язно пояснює: "Тут все, як в автоматах, тільки на комп’ютері. Немає тільки улюбленої багатьма гри "Піраміда". Єдина відмінність від справжніх гральних автоматів полягає в тому, що клавіші зображені на моніторі. По них не треба бити рукою, а потрібно просто натискати мишкою. З чотирьох відвідувачів, які були присутні у клубі, всі лупили мишкою по віртуальних клавішах на моніторі.
Заправившись кредитами усього на 20 редакційних гривень, попросив адміністратора перелічити ігри, які пропонують. Попросив увімкнути гру "Гараж" (мабуть, тому, що це було єдине знайоме мені слово). Сів, витріщився на монітор, не розуміючи, куди тиснути. Але потім подивився на присутніх гравців, зробив замислений вираз обличчя і почав тиснути куди-небудь. Ті 20 гривень я програв хвилини за три-чотири, а ось хлопці за сусідніми комп’ютерами вовтузилися довгенько. Все-таки не дарма: один із них виграв сорок гривень, схаменувся і забрав гроші. Я теж не дуже затримався, оскільки редакційні гроші програв.
Михайло САЛІТРА, Антоніна БАБЧУК
Коментар
Василь ХАЩУК,
НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ БОРОТЬБИ
З ЕКОНОМІЧНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ УМВС В ОБЛАСТІ:
Інтерактивні клуби у Чернівцях з’явилися зовсім нещодавно. Ми постійно проводимо перевірки цих закладів. Інтерактивні клуби – це своєрідний спосіб обійти закон щодо заборони грального бізнесу, прикриваючись наданням Інтернет-послуг. Сам факт гри ще не містить складу правопорушення, нам ще потрібно довести, що цей клуб справді надавав послуги з азартних ігор і отримував з гри матеріальні блага. Власне, інтерактивні клуби не чернівчани вигадали. Суб’єкти цієї сфери діяльності зафіксовані здебільшого в інших областях.
Нещодавно ми виявили здійснення незаконних операцій з електронними коштами в одному з чернівецьких комп’ютерних клубів. На цих людей складено протокол про порушення правил заняття підприємницькою діяльністю. Комп’ютери і гральне обладнання вилучено. Матеріали справи направлять до суду. На гравця, задіяного у грі, також складено протокол про адміністративну відповідальність”.
8-10-2009, 10:53
0
5 838