RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Домашнє вино готують не лише із винограду. Практично з усіх дарів саду і навіть із сухофруктів можна отримати чудові винні напої. Також обліпиха і шипшина, відомі своїми лікувальними властивостями, згодяться для приготування хмільного напою. Окрім того, після перших заморозків можна буде зробити вино із калини чи горобини. А любителі екзотики мають нагоду побалувати своїх рідних апельсиновим вином.
Яблучні вина
Слабоалкогольне
Готують з осінніх і ранніх зимових сортів яблук без додавання цукру й води.
Свіжовичавлений сік зрілих яблук заправляють дріжджами. Відразу ж після закінчення шумування вино зливають, щоб не було осаду, й переливають у щойно простерилізовані пляшки й закорковують. Таке вино має міцність 5-6%, тому воно нестійке в зберіганні й підлягає швидкому вживанню. Зберігати його потрібно в холодильнику.
Із горобиною
До 7 л яблучного соку додають 0,7 л горобинового (або тернового) соку й 2,6 кг цукру. Додають 1,5 л води, дріжджову закваску й ставлять для шумування. Зняте з осаду вино спиртують (на 10 л вина додають 1 л горілки або 0,5 л спирту), перемішують, витримують тиждень, фільтрують, розливають і закорковують.
Легке вино
7,5-10 кг яблук, 1 кг цукру на 5 л рідини, 2,5 л води.
Спілі ароматні яблука пропустити через м’ясорубку, перекласти в скляний посуд, зверху залити кип’яченою теплою водою, добре змішати й залишити для шумування. Через п’ять днів вичавити мезгу, після чого до рідини додати цукор. У день двічі-тричі розмішувати паличкою. Надати вину бажаного кольору за допомогою паленого цукру. Через два-три тижні його можна вживати. Таке вино має міцність 4-5 градусів.
Апельсинове вино
1 л апельсинового соку, 400 г цукру.
Відібрати спілі плоди, почистити від шкірки, розрізати на широкі дольки й вичавити сік. До цього соку додати цукор. Залишити на деякий час для шумування. Вино, отримане із цієї суміші, матиме жовтий колір і прекрасний апельсиновий смак.
Вино з родзинок
й пива
2,5 кг родзинок, 250 г цукру, 200 мл пива, 5 л води.
Добре розмішати воду з родзинками, горлечко посуду закрити полотном, залишити на 10-15 днів. Коли почне бродити, двічі на день помішувати дерев’яною паличкою. Коли суміш перестане бродити, рідину перелити в інший посуд. Суміш розім’яти й вичавити. Отриманий сік, цукор і пиво додати до вина.
Сливове
світле вино
Із плодів видаляють кісточки, подрібнюють. На кожні 5 кг отриманої мезги додають 3 л гарячої води (70-80 °С). Через два-три дні масу пресують, додають по 300 г цукру на 1 л отриманого соку. З 1/4 частини кісточок витягують ядра й додають у посудину для шумування. Шумування триває 12 місяців, вино дозріває й освітлюється.
Вино з шипшини
1 кг шипшини, 1 кг цукру, 3 л води.
Спілу, не підморожену шипшину ретельно почистити, промити у воді. Видалити кісточки й засипати в банку ємністю 5 л, залити охолодженим цукровим сиропом. Банку накрити нещільною тканиною й поставити в тепле місце на три місяці. Час від часу банку струшувати. Через три місяці сік процідити, розлити в пляшки, щільно закоркувати й поставити в підвал або в ящик із піском. Чим довше вино настоїться, тим воно буде смачнішим й міцнішим.
Вино з обліпихи
5 кг ягід подрібнюють, пресують, заливають гніт водою з розрахунку 200 мл на 1 кг гніта, перемішують і через 5-6 годин пресують. Соки змішують. Для приготування столового вина на кожен літр соку додають 2 л води й 600 г цукру, для десертного вина відповідно 0,7 л води й 1 кг цукру, для лікерного вина додають 1,25 кг цукру; вводять дріжджову закваску (бажано світлу – на родзинках), ставлять для шумування й далі за відомою технологією готують вино. Вино з обліпихи обов’язково освітлюється желатином або іншим способом. Розлите у пляшки і закорковане вино дозріває протягом року.
Вино з червоної
горобини
Зрілі ягоди горобини (підморожені на гілці або в морозильній камері 10-12 годин) відокремлюють від плодоніжок, обдають окропом, прогрівають 20 хвилин, зливають воду й знову заливають окропом, ще раз зливають воду і ягоди подрібнюють, пресують, гніт заливають гарячою водою (70-80 °С) на 5-6 годин і знову пресують (кількість доданої води враховується при готуванні сусла). Соки змішують.
Для приготування столового вина на кожен літр соку беруть 2,5 л води й 500 г цукру, для десертного вина – 1 л води й 1 кг цукру, для лікерного вина – 1/2 склянки води й 0,8 кг цукру. У сусло вводять дріжджову закваску й готують вино за звичайною технологією.
Вино з калини
Ягоди калини відокремити від плодоніжок, подрібнити, додати воду й цукор і поставити на бродіння на три-чотири дні, після чого відокремити сік і додати воду, що залишилася, і частину цукру. Цукор варто додавати порційно на 4-й,
7-й і 10-й день шумування. Загальна кількість води, що додають, і цукру для приготування різних вин зазначено нижче:
на 1 л соку для столового вина – 1,7 л води й 300 г цукру;
для десертного вина – 0,5 л води й 350 г цукру;
для лікерного вина – 150 мл води і 400 г цукру.
Вино готується за звичайною технологією, але краще з калини приготувати наливку.
25-09-2009, 10:56
Коментарів 0 Переглядів 22 903

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.