RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » «Увірвався терпець здавати гроші на садочок»

«Увірвався терпець здавати гроші на садочок»

Мати п’ятирічної дитини чернівчанка Катерина Данилова стверджує, що за гроші батьків у садочку №22 усе ремонтують і закуповують – від карнизів до меблів. "Держава виділяє кошти лише на зарплату, харчування, енергоносії і лише частково на ремонт. Решту роблять виключно на добровільних засадах зусиллями батьківських комітетів та міської влади", – стверджують освітяни.
– Потрібно було зібрати кошти на стільці та столики для дітей – добре, на карнизи, лінолеум та сантехніку – здали. Але коли почали говорити про те, що у садочку застаріли водопровід, система опалення і каналізація, увірвався терпець, – розповідає мати п’ятирічної дитини Катерина ДАНИЛОВА. – Днями новопризначений завідувач садочка №22 зібрала нас на батьківські збори і повідомила про проблеми. Я просто жахнулася. Приміщення актового залу в поганому стані, водопровід та каналізація потребують ремонту. Окрім того, у приміщенні садочка взимку буде холодно, а з цим треба щось робити. Колишня завідувачка цього закладу нічого не вимагала, тож у такому занедбаному стані передала установу новому керівнику дошкільного закладу. А нам що тепер? На зборах завідувачка повідомила батьків, що слід приводити садочок до ладу. Каже, треба порахувати, у скільки все обійдеться. Один із батьків ще тоді обурювався: "Знаєте, скільки це коштує? Ми ні за що не зможемо заплатити за такий обсяг робіт". Є ж батьки, які водять двох, а то й чотирьох діток до цього садочка. Як же ж їм бути?
– Влітку ми зібрали по 40 гривень на ремонт садочка, – стверджує Катерина Данилова. – За ті гроші зробили побілку одного під’їзду і пофарбували сходи. Розумію, садочок старий. Та батьки й так латали його, де могли. За батьківські гроші хочуть відновити весь садочок. А не здасте, тоді...
Уже змирилася з тим, що у групу дитини постійно щось треба купувати. І бойлер поставили, і унітази з умивальниками змінили на нові, труби оновили. Щомісяця здаємо по 10 гривень за дитину на садочок. Окрім цього, дбаємо, щоб у групі були мийні засоби. Просто втомилися... Коли діти були у яслах, ми купували стільці, перейшли у молодшу групу – знову все треба купувати. Купили масляний радіатор, так теж у яслах залишився. Не розумію, чому хоча б радіатор забрати не можна – за свої ж гроші купували. На постільну білизну знову ж таки гроші збираємо. Пральна машинка потрібна. Кажуть батькам здавати гроші. Та що ж це таке? Окрім нас, ще хтось вирішує проблеми садочка?
– Ніхто нікого ні до чого не змушує, – говорить завідувач дошкільного навчального закладу №22 Інна ТАТАРИН. – Проблеми у садочку є, але спільними зусиллями управління освіти, міської ради та батьківського комітету ми їх вирішуємо. Мені в руки гроші ніхто не дає. А все, що роблять батьки, – лише заради блага їхніх дітей. На батьківських зборах я й справді окреслила коло проблем, які існують у садочку. Ми їх будемо вирішувати у міру можливості. Головне, що садок функціонує. Просто треба бути готовими до відновлюваних робіт. Не все за батьківські кошти робимо. Коли була проблема з каналізацією, її міська влада відремонтувала. Батьківський комітет ухвалив рішення здавати по 10 гривень на місяць у накопичувальний фонд садочка на випадок поточного ремонту. Влітку, ще до мого призначення, збирали по 40 гривень на садочок. За ці гроші батьківський комітет планував зробити ремонт коридору. Гроші використали, як і було заплановано.
– На батьківських зборах завідувач донесла до батьків інформацію про стан садочка, – розповідає голова батьківського комітету ДНЗ №22 Ірина ТАРАНГУЛ. – Йде опалювальний період. Батареї у жахливому стані. Керівник садочка запитала батьків, що ми можемо зробити зі свого боку, щоб діти не мерзнули взимку. Вона запевнила, що звертатиметься до відповідних структур по допомогу. Батьки вирішили створити накопичувальний фонд на випадок виходу з ладу системи. Збиратимемо з сім’ї по 10 гривень на місяць. Гроші зберігатимуться тільки у мене. І рішення про використання цих коштів прийматимуть на загальних батьківських зборах. Головне, щоб узимку наші діти не хворіли і були в теплі.
– Завідувач дошкільного закладу №22 тривалий час працювала у садочку №10 вихователем і проявила себе лише з найкращого боку, – коментує начальник
міського управління освіти Валентина МАЛИШЕВСЬКА. – Попередньому керівнику цього садочка не продовжили контракт, оскільки вона як слід не дбала про установу. Так, батьківською громадою цього закладу було зроблено багато. Лише за останній рік батьки дітей, які відвідують ДНЗ №22, вклали у благоустрій садочка 27922 гривні. Але це робиться виключно на добровільних засадах. Батьки самі вирішують, що потрібно для їхніх дітей. Не можна сказати, що управління стоїть осторонь цих проблем. Лише цього року на ДНЗ №22 ми виділили для ремонту фарбу, вапно, цемент, допомогли з ремонтом каналізації.
Антоніна БАБЧУК
25-09-2009, 10:34
Коментарів 0 Переглядів 10 260


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.