Минулої п’ятниці виїзна редакція "МБ" чергувала на проспекті Незалежності. Майже всі жителі цього району, з якими довелося поспілкуватися, нарікали на те, що міжбудинковими проїздами машини мчать із величезною швидкістю, не пропускаючи навіть матерів із малими дітьми та школярів.
Ми переконалися, що ходити тут справді дуже небезпечно. Ніде немає жодного "лежачого поліцейського" чи знаків обмеження швидкості руху.
– Боюся пускати вранці дитину до школи, хоча до неї зовсім близько, – зізналася Марія МЕЛЬНИК. – І хоча донька ходить уже до п’ятого класу, намагаюся проводжати її до самих воріт школи. Так само роблять чимало моїх знайомих. Машини мчать, ніби на швидкісній трасі, особливо таксі. Вони зробили тут об’їзну дорогу, переїжджаючи дворами з вулиці Червоноармійської на Стасюка, Чапаєва чи проспект Незалежності.
– А з вулиці Достоєвського транспорт мчить вниз до Проспекту повз дитячий садок, навіть не зменшуючи швидкості. Якщо чиясь дитина, не дай Боже, вибіжить на дорогу, все може закінчитися дуже трагічно, – стурбований батько двох маленьких дітей Андрій. Слова чоловіка підтвердили і вихователі дитячого закладу, з якими ми розмовляли.
Як виявилося, цю проблему можна вирішити. Потрібна лише офіційна заява від мешканців.
– Жителям потрібно написати колективне звернення на адресу департаменту житлово-комунального господарства міської ради, де є спеціальний відділ транспотру, який займається цими питаннями, – пояснила старший інспектор УДАІ області Олена КІСКІНА. – Копію можна надіслати у службу ДАІ. Після цього буде створено комісію, до якої обов’язково увійде наш працівник. Вона і повинна прийняти відповідне рішення. На міжбудинкових проїздах можна встановити обмежувальні знаки швидкості, "лежачі поліцейські", поставити тумби. До речі, у житловій зоні швидкість транспорту не повинна перевищувати 40 км/год.
Надія БУДНА
ОФІЦІЙНО
Каналізаційні мережі давно застаріли
Для Миколи ЧОРНОКОЗИ, начальника КЖРЕПу №14, який обслуговує проспект Незалежності, найбільшою проблемою є стан дворових каналізацій.
– Їх було споруджено ще в 1960-х роках, отож вони давно віджили своє. Та основне – каналізації не витримують такої великої завантаженості, адже за цей час було збудовано багато нових будинків. Тому часто трапляються прориви труб, нечистоти заливають підвали, – пояснив Микола Васильович. – Турбує нас також асфальтне покриття внутрішньобудинкових проїздів та пішохідних доріжок, майже 90 відсотків яких потребують ремонту. Ще одна проблема – крадіжки люків.
10-09-2009, 11:49
0
1 623