Привезені з відпустки мушлі й сувеніри часто роками даремно припадають пилом на полицях. Згодом господарі відносять їх на смітник. Однак мало хто здогадується, що ці скарби можуть надати квартирі особливого шарму.
– Привезеними з пляжу сувенірами можна декорувати вази, люстри, дзеркала – будь-яку річ у домі, яку б ви хотіли бачити оздобленою у морському стилі, – розповіла дизайнер Наталія БОРДИЯН. – Насамперед при такому оздобленні господарям повинно бути комфортно. Якщо ж ви помічаєте, що якісь речі зайві, позбудьтеся їх без жалю. Зробіть із них подарунки своїми руками і віддайте друзям – з мушлів вийдуть чудові попільнички, дарами моря можна оздобити рамки для фото, шкатулочки тощо. Якщо ж довіряєте оформлення інтер’єру дизайнеру, він також може, за вашим бажанням, використати в оформленні милі вашому серцю сувеніри.
Варіанти використання сувенірів в інтер’єрі:
Викласти з дарів моря панно на стіні. Знадобляться не тільки дрібно-плоскі камінці, а й важкі шматки яшми, мушлі, корали. Технологія нескладна. Знявши шар старої штукатурки, потрібно зробити зубилом насічки на цегляній кладці, щоби розчин краще чіплявся. Для художньої ліпки використовують цемент і просіяний пісок у співвідношенні 1:3. У розчин для більшої в’язкості та міцності додають клей ПВА. Спочатку на підлозі розкласти камінці та черепашки в тому поєднанні, яке хочете бачити на мозаїці. Намагайтеся чергувати гальку різних розмірів і кольорів. Потім накидайте на стіну розчин, занурте трофеї тильною стороною в клей і монтуйте на стіну відповідно до підлогового ескізу. Не давши розчину висохнути, вузьким шпателем поглибте пази між елементами композиції, щоби максимально підкреслити їхню красу. Останній штрих: наступного дня, коли мозаїка повністю висохне, покрийте її лаком, від цього кольори стануть яскравішими.
Декоровані пляшки. Пляшки, наповнені яскравою дрібною галькою, створять особливий антураж у житловій або ванній кімнаті. Засипаючи камінці, для щільності обережно струшуйте пляшку. Щоби вони краще грали кольорами, залийте вміст насиченим сольовим розчином або горілкою (на 0,5 л ємкості – близько 100 г).
Досить великі і плоскі непоказні камінці розмалюйте згідно зі своєю фантазією акварельними або акриловими фарбами, а потім покрийте будь-яким лаком. Такими виробами можна й будинок прикрашати, і друзів обдаровувати.
Оздоблення вазонів. Як дренаж на дно квіткових вазонів покладіть браковані, не дуже гарні або зайві камінці, розбиті мушлі. І, навпаки, найвдаліші екземпляри підкреслять неповторний антураж квітника на підвіконні. Для цього їх бажано покрити лаком, створивши ефект намокання і тим самим проявивши всю природну красу. Особливо доречно камінці виглядатимуть під кактусами, алое. Великі камені виконають не лише естетичну, але й утилітарну функцію: стануть опорою рослинам, які почали хилитися набік, змусять їх поступово вирівнятися. Або послужать противагою масивним рослинам, не дозволяючи перекинути горщик.
Різноманітні дрібнички, виготовлені власними руками, дозволять не лише виявити творчість, а й знайти цікаве заняття для дітей. З дарів моря можна викласти картини. Міні-композиції з мушлів, свічок, гілочок стануть окрасою обіднього столу. А нанизані на нитку мушлі можна підвісити біля дверей чи декорувати ними занавіски.
Надія ВАСИЛИШИН
3-09-2009, 11:30
0
4 206