Більше двохсот буковинців нині замість сплати штрафу за порушення Правил руху вирішили відробити ці гроші суспільно-корисною працею. Ідуть відробляти переважно незаможні водії.
– Ті, хто потрапляють до нас, працюють сумлінно, – розповів начальник комунально-ремонтного житлового господарства №5 Євген ДОВГИЙ. – Виконують різну роботу – від двірника до вантажника. Той, хто не хоче бути побаченим із мітлою в руках, іде працювати на кладовище. Переважно в нас працювали любителі випити за кермом. Дехто з них благає про таку роботу, щоби, боронь Боже, не потрапити дружині на очі. Кажуть, що як дізнається про пиятику за кермом – буде гірше будь-якого покарання.
Є. Довгий пригадав навіть курйозний випадок – хлопця впіймали п’яного за кермом, направили його фарбувати дах на будинку власного батька, який є інвалідом другої групи.
– Я відпрацьовував за керування у нетверезому стані, – розповів один з водіїв-порушників Сергій, – за кермом не пив, але запах залишився з вечора. Робив різну роботу: і підмітав, і косив узбіччя. Грошей на штраф не мав, тому призначили виправні роботи. Працювати фізично неважко, навіть корисно для здоров’я.
– Механізм притягнення до відповідальності наступний: суд приймає рішення про те, чи змінювати особі вид покарання, зважаючи на її фінансовий стан. Якщо людина не здатна сплатити штраф, їй призначають покарання у вигляді громадських робіт, – пояснює Костянтин САВКА, старший інспектор Чернівецького міського відділу кримінально-виконавчої інспекції Першотравневого районного підрозділу. – Трапляються випадки, коли порушники ігнорують рішення суду. Наразі ми маємо вже три такі випадки. В такому разі виправні роботи замінюють на реальний термін покарань.
Щодо термінів, то ігнорування п’яти годин громадських робіт відповідає одноденному адміністративному арешту. Тобто за п’ятдесят годин потрібно відбути десятиденне покарання. На цей час маємо вже більше двохсот випадків, коли порушники обирали саме виправні роботи. Працюють порушники не більше чотирьох годин у вільний від роботи час. Звісно, для держави кориснішим був би штраф, але можна зрозуміти і людей, у яких немає грошей. Нехай вони і роблять менше роботи, ніж наймані працівники, та це хоч якась користь державі.
Михайло САЛІТРА
27-08-2009, 12:26
0
1 708