Переповнені маршрутки – звичне явище в Чернівцях, хоча дозволено не більше 25 стоячих місць.
– Закон про автомобільний транспорт визначає три режими перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування: звичайний, експресний та маршрутне таксі, – каже директор міського комунального підприємства "Міський центр організації пасажирських перевезень" Ігор КОЖУЛЕНКО. – Стоячі місця заборонені лише в маршрутних таксі. А в Чернівцях такого виду транспорту, як маршрутне таксі, взагалі немає. Тому мікроавтобуси цілком законно возять стоячих пасажирів. Завод-виробник певного транспортного засобу визначає кількість пасажирських місць для сидіння та стояння. Наприклад, популярні у місті автобуси "Богдан" мають 22-24 стоячі місця. Для зручності пасажирів, які стоять, салони автобусів обладнані спеціальними поручнями та мають відповідні площадки для стояння.
– Закон дозволяє брати стоячих пасажирів на приміські маршрути, – каже голова правління ВАТ "Денисівка" Віктор ХАРАБАРА. – Звичайно, кількість таких пасажирів обмежена. Число стоячих місць обов’язково вказують або на табличці в салоні автобуса або в документації до транспортного засобу. За перевищення норми стоячих пасажирів передбачено штрафні санкції водію. Але наші водії ніколи не беруть пасажирів понад норму. Тому за останні роки жодних штрафів ми не сплачували.
Утім, водії міських мікроавтобусів часто беруть більшу кількість пасажирів для стоячих місць, ніж це передбачено. Через це управління ДАІ змушене вдаватися до штрафних санкцій.
– Із початку року працівниками ДАІ області було зафіксовано 50 порушень правил перевезення пасажирів, – каже старший інспектор обласного управління ДАІ Олена КІСКІНА. – 90 відсотків фактів перевищення норм пасажировмісткості – у місті Чернівці. У зв’язку з цим із водіїв після судового розгляду було стягнуто штрафи в розмірі від 680 до 850 гривень.
Анастасія СІМАШОВА
6-08-2009, 10:40
0
3 426