RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Поляки пропонують роботу городникам і водіям

Польща потребує українських заробітчан – у місцевих фірмах із працевлаштування пропонують десятки вакансій охочим заробити в сусідній державі.
"Вони цінують українців, – каже Наталія ПЕНТЕЛЕЙЧУК, керівник чернівецької філії фірми з працевлаштування за кордоном. – Наші люди там зарекомендували себе працьовитими, до того ж, вони погоджуються працювати за менші гроші, ніж поляки. Наприклад, на сільгоспроботи поляки погоджуються мінімум за удвічі більшу платню, ніж наші. При цьому продуктивність їхньої роботи нижча".
Зарплата від виробітку вигідніша, ніж погодинна
Перелік вакансій для наших співвітчизників постійно зростає. Це не лише місця для людей без кваліфікації (на сезонних роботах, на складі), але й для фахівців робітничих професій (водіїв, електрозварників, будівельників) і навіть людей з вищою освітою.
"Ми шукаємо інженерів на будівництво доріг, будинків, – розповіли в іншому кадровому агентстві. – Раніше не було вакансій для фахівців із вищою освітою, а тепер вони з’являються. Поки що збираємо базу даних людей, які мають дипломи про відповідну освіту. Поляків цікавлять такі фахівці, і платити їм обіцяють більше, ніж робітникам – від 1000 доларів. Українським інженерам потрібно буде лише скласти іспити у Польщі".
Для чоловіків наразі є вакансії водїв міських автобусів – охочим треба мати елементарні знання польської мови, українські водійські права і скласти іспит за
кордоном.
Не пізно ще їхати і на сільгоспроботи. Зараз у Польщі в розпалі сезон збирання огірків та помідорів. А на зміну суниці й малині, які наші люди збирали на початку літа, прийшла чорниця. За кілограм цих ягід платять два злотих (приблизно чотири гривні). Потім треба буде збирати яблука, груші та овочі. Загалом роботи у фермерських господарствах буде достатньо до жовтня.
– Зарплата залежить від виробітку, – каже Н. Пентелейчук. – І це вигідніше, ніж працювати за погодинну оплату. Інколи водії, які везуть заробітчан, обіцяють працевлаштувати їх з оплатою у сім злотих за годину. Але це копійки, бо польська мінімальна оплата становить 8-9 злотих за годину, 600 доларів за місяць.
Заробити в Польщі, за словами фахівців, можна 600-800 доларів за збирання огірків, помідорів чи чорниці. На суницях і малині – до тисячі доларів. Фахівцям будівельних професій платять приблизно 800 доларів.
Укладайте
контракт, щоби
не позбутися нирок
Щоби не потрапити в халепу, фахівці з працевлаштування радять виїжджати на роботу лише через легальні фірми.
– Ми укладаємо з працівником контракт, реєструємо людину і в українській, і в польській службах зайнятості, – розповіла Наталія Пентелейчук. – Легальний виїзд на роботу дає людині гарантію, що їй платитимуть суму, вказану в договорі, що вона матиме страховку і житло. Роботодавець обов’язково забезпечує проживанням – чи за свій рахунок, чи за рахунок працівника. А їхати неофіційно дуже ризиковано. Тоді людину ніхто не захистить, якщо роботодавець не заплатить. А скільки розповідають про торгівлю людьми на органи – одна нирка зараз коштує 20 тисяч доларів!
Особливих вимог для охочих виїхати на сезонну роботу не висувають. Працівникам будівельних професій бажано мати трудову книжку і хоча би два роки стажу, а електрозварникам знадобиться документ про освіту. Найбільш охоче поляки беруть на роботу молодих – до 35 років, однак більшість буковинців, які виїжджають на заробітки, – старші люди. Скажімо, будівельниками влаштовуються і в 55 років.

ЯК ОБРАТИ
ФІРМУ-ПОСЕРЕДНИКА
Перевірте наявність ліцензії Мінпраці у фірми.
Адреса, вказана в ліцензії, повинна відповідати реальній адресі офісу фірми.
Плата за послуги фірми здійснюється після укладення контракту про працевлаштування. Легальний виїзд на роботу за кордон можливий лише з робочою візою.

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ:
копія українського паспорта (1,2 сторінки та прописка);
копія закордонного паспорта;
2 фото на польську візу;
копія довідки про ідентифікаційний код.
Оригінали документів фірмі залишати не потрібно (виняток – випадки, коли людина не буде офіційно присутньою на співбесіді в посольстві).
Оформлення документів на виїзд на роботу триває від 2 тижнів до місяця.
Контакт оформлюють на шість місяців, після закінчення цього строку заробітчанин може самостійно подавати документи на отримання дозволу на подальше перебування у Польщі.

НА ЗАМІТКУ
ЦІНА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
Плата в офіційних фірмах за працевлаштування в Польщі становить 2500 гривень. У цю суму входить оформлення документів на працевлаштування, вартість дороги до Львова, де відкривають візу, плата за візу, проїзд до Польщі.
Надія МАКУШИНСЬКА
4-08-2009, 10:36
Коментарів 0 Переглядів 9 495

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.