Збираючись у гори, насамперед подбайте, щоби взуття, в якому збираєтеся долати гірські хребти та вершини, було зручним та міцним. Інакше є ризик повернутися додому не з позитивними емоціями, а з покаліченими ногами.
Найкраще для пішохідних маршрутів підходять високі шкіряні черевики з рельєфною підошвою і на шнурівках. Якщо замочок у взутті зламається, виправити ситуацію буде проблематично, а розірвану шнурівку завжди можна замінити. Важливо, щоби в підошву було вшито металевий супінатор, – тоді стопи ніг захищені від скла та каміння…
Крім того, зсередини черевики повинні бути оздоблені матеріалом, який дихає і відповідно абсорбує піт.
– Завжди варто прихопити з собою запасну пару черевиків, – радить турист із досвідом Руслан АНДРІЙЧУК. – У літньому поході можна змокнути, а йти в мокрому шкіряному взутті дуже важко, оскільки воно важке і слизьке. Черевики повинні максимально відповідати розміру ноги – надмірно тісні або вільні черевики порушують нормальну роботу стопи і можуть призвести до мозолів, судом, розтягнень. (М. Карасьова)
ЩО НЕ МОЖНА
Нове взуття. Неприпустимо взувати в похід цілком нове взуття. Нерозношені черевики повинні притертися до ноги. Розносити взуття потрібно до походу, причому настільки, щоби в ньому було зручно і ходити, і бігати, і стрибати.
Кросівки з гладкою підошвою. Вони ковзають і погано фіксують стопу, можна отримати забій або розтягнення.
Гумові чоботи. Категорично неприпустимі. Взимку в них холодно, а влітку спекотно.
9-07-2009, 10:44
0
2 226