Мешканці п’ятиповерхівки на проспекті Незалежності, 78, три тижні жили серед смороду та задухи. У підвалі зібралися стічні води та залили приміщення на сорок сантиметрів. Кореспонденти "МБ" навідались до будинку 26 червня. На момент публікації воду викачали, проте болото залишилося.
– У хаті спати неможливо! Гляньте на мої руки – вони покусані комарами, – демонструє колишній військовий Володимир ГОРЛАНОВ. – Через зачинені вікна у кімнатах задуха. Але навіть із зачиненими кватирками смороду не можемо позбутися.
За словами мешканців, така ситуація триває вже 25 років. Підвал постійно затоплює стічними водами. Два роки тому замінювали дворову каналізацію. Проте ситуація не покращилася. Торік воду знову доводилося відкачувати з підвалу.
– Живу в цьому будинку вже 42 роки, – каже Володимир ГОНДАРЄВ. – Коли син ходив до садочка, медсестра постійно зауважувала, що він хворий. "Гляньте – дитина уся у прищах!" "То комарі покусали", – відповідав я. "Які комарі у грудні?". Вихователі не вірили, що взимку в нашій квартирі літають комарі. А вони ж піднімалися з підвалу. Там для них – наче заповідник. Моя квартира – на п’ятому поверсі. Сморід чути аж до верху!
Тетяна КУЧЕРІНА, директор магазину "Велес", який знаходиться з протилежного боку, також скаржиться на сморід із підвалу. І хоч підвал під магазином сухий, вода з підвалу мешканців струмочком просочується у сусідній.
– У нас сухо і чисто, але ми страждаємо від смороду, – каже Тетяна Іванівна. – Я щоранку приходжу на роботу і починаю провітрювати приміщення. Аерозолі не допомагають. Запалювали газету – теж не допомагає. Робимо протяги – і все одно сморід стоїть.
У ЖРЕПі №14 повідомили, що вода у підвалі збирається через дворову каналізацію, яка постійно засмічується.
– Через засмічену дворову каналізацію нечистоти повертаються назад у підвал будинку, – прокоментували у ЖРЕПі. – Ми звернулися до водоканалу з проханням почистити каналізацію та відкачати воду. А скільки часу триватимуть роботи – два дні чи два тижні – ми не знаємо. У нас немає спеціальної техніки, аби очистити підвал.
– Для водоканалу поняття "ЖРЕПу" не існує. Ми працюємо з генпідрядником, яким у цьому разі виступає ЖРЕП №14, – каже головний інженер "Чернівціводоканалу" Володимир БОТНАР. – Генпідрядник сам повинен вирішувати поточні проблеми. Якщо генпідрядник не може впоратися з проблемою своїми силами, тоді він звертається до нас. Наприклад, відкачати воду з підвалу. Якщо постає питання капітального ремонту каналізаційної мережі, вирішенням проблеми займається райуправління житлового господарства. (О. Гнідан)
2-07-2009, 10:30
0
3 377