RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » До далекої подорожі готують навіть нове авто

Поїхати до моря можна не лише потягом чи літаком, а й власним авто. Такий спосіб подорожі має чимало переваг: насамперед незалежність, мобільність та можливість відвідати багато місць за короткий проміжок часу. Однак далека подорож є значним навантаженням для автомобіля, тож його необхідно підготувати до дороги. Приміром, до українського узбережжя Чорного моря – приблизно 2-2,5 тисячі кілометрів в обидва боки.
– Навіть нове авто треба ретельно оглянути та щось замінити чи долити, – розповідає власник станції техобслуговування Олег ВОРОНЦОВ. – Люди їдуть на відпочинок, щоб забути про всі проблеми. Тому, щоби не ремонтувати в дорозі чи на відпочинку авто, його до поїздки слід підготувати. Дорога помилок чи байдужості не пробачає.
Найголовніше – гальма
Насамперед звертають увагу на гальмівну систему та кермовий механізм.
– Якщо, приміром, двигун заглохне – це неприємно, але не так страшно, – каже Олег Воронцов. – Але якщо гальма вийдуть із ладу, може трапитися біда. Тому обов’язково перевіряють – і не лише перед далекою дорогою, а й регулярно – складові гальмівної системи.
Крім огляду й заміни елементів гальмівної системи, варто пам’ятати і про рідину. Гальмівна рідина вбирає вологу. Ця волога десь осідає, і це призводить до іржавіння. Тож гальмівну рідину теж треба періодично замінювати – не рідше, ніж раз на два роки.
Загалом слід звернути увагу на всі технічні рідини – не зайвим стане й заміна моторного мастила. Нове мастило забезпечить краще змащення, а отже, і легшу роботу двигуна. Наслідком цього стане менша витрата пального – річ не зайва в дорозі.
Перевірити і відрегулювати слід й інші вузли автомобіля. Зокрема варто підняти машину й оглянути її знизу – для перевірки ходової.
Обов’язково треба звернути увагу на колеса. Якщо гума має чималий пробіг – краще замінити, подбати про якісне запасне колесо. Не зайвою буде перевірка розвалу-сходження коліс, щоби не занесло на дорозі в кювет.
Дрібниць в автомобілі немає, тож перед дорогою слід зробити чимало. Так, рідина для омивання скла допоможе полегшити поїздку під час дощу та змити бруд чи налиплих комах.
Згадані роботи потребують спеціальних знань та вмінь. Тому краще доручити підготовку авто до далекої дороги фахівцям. Адже повністю оглянути механізми машини без спеціального обладнання неможливо. Це коштуватиме певну суму грошей, але на своїй безпеці економити не варто.
Ключі та аптечка – обов’язковий набір
– Найпростіший набір необхідних речей включає комплект інструментів, а також аптечку, вогнегасник, буксирувальний трос, – радить Олег Воронцов. – Це не тому, що цього вимагає закон. Вони насправді можуть знадобитися. Приміром, хтось поріже палець під час обіду на узбіччі. Ранку принаймні треба мати чим обробити. Зрештою, просто комусь може стати зле від захитування чи спеки, тож без найпростіших медикаментів не обійтися.
Перед дорогою слід добре відпочити, обов’язково поспати щонайменше шість-сім годин. Якщо дорогою втомилися – краще зупинитися і трохи подрімати, а тоді вже їхати далі.
Олег Воронцов радить сидіти за кермом не більше восьми-дев’яти годин. Тоді треба зупинитися на тривалий кількагодинний відпочинок, причому поспати водію бажано в лежачому положенні. Недаремно навіть для водіїв-далекобійників, які мають багаторічний досвід роботи, існують обмеження в тривалості їзди.
ПОРАДИ
ВНОЧІ КРАЩЕ СПАТИ,
А НЕ ЇХАТИ
Вночі краще не їхати, особливо не надто досвідченим водіям. У темну пору доби на дорогах менше транспорту, але незвичні умови та обмежена видимість створюють додаткове навантаження і дуже втомлюють.
Краще виїхати з дому на світанні, щоби встигнути за день подолати більшу відстань і мати час на відпочинок.
Маршрут подорожі слід спланувати наперед. Приміром, їдучи до Криму, обов’язково треба в дорозі передбачити зупинку.
Дороги переважно в поганому стані, але автосервіси є скрізь. Тому краще взяти трохи більше грошей, щоб у разі виникнення технічних проблем не опинитися в скрутному становищі.
Ігор ДОВГАНЬ
4-06-2009, 11:54
Коментарів 0 Переглядів 3 229

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.