"Я побудував будинок у селі Чагор і звернувся до газової служби, щоби підключити газ. Там мені сказали, що потрібно принести письмовий дозвіл від одного з мешканців вулиці, на якій я побудувався. Він нібито є власником труби, і без його дозволу технічні умови на підключення до газопроводу мені не видадуть. При зустрічі цей чоловік сказав, що йому треба заплатити тисячу доларів. Лише після цього він написав мені на папірці, що отримав гроші за підключення до траси. Пред’явивши цей папірець газівникам, я зміг прокласти газову трубу до свого будинку. Складається враження, що це спеціально складена схема додаткового заробітку, коли одна людина з вулиці вимагає за підключення до труби суму, яку їй заманеться. Адже ні дорога, ні газова труба не можуть бути чиєюсь власністю. Гадаю, дешевше було би прокласти паралельну трубу вулицею, але ж ніхто не дозволить, щоб вулицею йшло дві труби". Мешканець села Чагор.
– Усі гілки газопроводу в селі є приватними, – розповіла Чагорський сільський голова Вікторія ТКАЧУК. – Людина, яка першою побудувалася на тій чи іншій вулиці, за власні гроші тягне газовий трубопровід до своєї хати. І мешканці, які будуються на вулиці пізніше, щоби підключитися до цієї прокладеної труби, повинні отримати дозвіл від власника труби. Для цього новий мешканець вулиці відшкодовує власникові труби частину витрат на її прокладання. Ця сума обчислюється відповідно до кошторису робіт, який є у власника. Потім мешканці вулиці пишуть погодження, що вони не заперечують проти приєднання до вуличної мережі труби нового мешканця. Цей документ завіряють у сільраді. Це звичайна практика, і досі ми не отримували з цього приводу жодних скарг.
– Є положення, яке регулює будівництво газопроводу за рахунок населення, – розповів головний інженер Чернівецької філії ДП "Укргазмережі" Богдан МОГИЛА. – Згідно з ним, люди, які підключаються до прокладеної гілки газогону, відшкодовують відповідний обсяг коштів тому, хто цю гілку будував. Інакше було би несправедливо – хтось один на вулиці будує трубу, а потім двадцятеро до неї підключаються. Тому охочим отримати документи на підключення потрібно принести письмовий дозвіл від особи, яка за власні кошти прокладала газопровід на певній вулиці.
Охочий підключитися до труби суму відшкодування визначає з людиною, яка фінансувала її прокладення. Газівники, за словами головного інженера, у ці розрахунки не втручаються.
31-03-2009, 09:38
0
15 565