Майже 70 осіб стоять за металічною огорожею. Вони проводжають своїх синів (внуків, племінників, братів, хлопців…) до армії. Ті йдуть служити до 80-го аеромобільного полку, що дислокується у Львові. Дев’ятого жовтня до Львова з призовного пункту в Кіцмані відправили 25 призовників.
– Я проводжаю до армії свого єдиного 19-річного сина Олега, – розповідає жителька села Олексіївка на Сокирянщині Євдокія ЗАБОЛОТНА. – Він сам хотів іти до армії. Як кожна мама, я хвилююся за нього, але нехай служить. Армія навчить, як жити, як з людьми поводитися. Потім йому буде легше знайти роботу.
Свого хлопця проводжає Люба МАРТИНЮК з Чорнівки Новоселицького району:
– Ми зустрічаємося вже рік. Гадаю, у нас усе серйозно. Буду вірно чекати свого Мар’яна. Обіцяв, коли прийде з армії, одружимося.
Хлопці вишикувалися у лінійку для урочистих проводів. Військові привітали їх із початком служби, священик благословив і покропив свяченою водичкою.
– Йду до армії за власним бажанням, бо хочу виконати свій обов’язок перед країною, – запевняє 18-річний Микола ПАВЛОВСЬКИЙ із Тисівців на Сторожинеччині. – Хочеться нових вражень, знайти більше друзів. Хотів би піти до армії більше, ніж на рік. "Дідівщини" вже немає, але хоч би й була, я її не боюся, бо на "гражданці" всіляке бувало, тож я за себе можу постояти. За домом я не сумую, бо там взагалі не буваю. Живу окремо від батьків у Чернівцях. Дівчина була, але я з нею розійшовся перед тим, як іти до армії. Не хочу, щоби вона на мене чекала.
Після проводів хлопцям дали скуштувати справжньої армійської їжі. Військові одразу почали привчати новеньких до армійської дисципліни, пояснюючи, як треба насипати борщ: "Той, хто на роздачі, черпаком набирає борщу в тарілку, але так, щоби нічого не розлити. Спочатку насипаєте борщ всім за столом і аж тоді – собі".
Подавали борщ, на друге – гречку з м’ясною підливою, салат із капусти і компот із сушених грушок. Їли алюмінієвими ложками. Загалом усе смачно, але їсти треба швидко – на сніданок і вечерю в армії виділяють 20 хвилин, а на обід – 30.
– Військовослужбовці 80-го полку брали активну участь у ліквідації наслідків стихійного лиха на Буковині – у Новоселицькому і Вижницькому районах, – розповідає заступник обласного військового комісара, підполковник Олександр НАГОРНИЙ. – Через це дуже багато хлопців виявили бажання служити у цій частині. Із 25 осіб майже по 10 юнаків з Новоселицького і Вижницького районів.
Галина МАРКІВ
КОМЕНТАР:
Начальник медичного відділення обласного військового комісаріату, капітан медичної служби Галина СЛОБОДЯНЮК:
– З кожним роком здоров’я допризовників значно погіршується. Із 10 юнаків семеро мають якісь захворювання. Найчастіше це патології опорно-рухового апарату – сколіоз, плоскостопість. Усе ж, якщо ці патології незначні, першого ступеня, ми беремо до армії. Причин збільшення кількості захворювань багато – дедалі менше часу приділяють фізичним навантаженням – більше вчаться, сидять за комп’ютерами, водять машини. Та й екологія дається взнаки. Багато молодих хлопців палять, вживають алкоголь. Ось і хворіють.
Статистика призовів
Осінь 2008 – 525 юнаків
Весна 2008 – 500
Осінь 2007 – 715
Весна 2007 – 730
Осінь 2006 – 800
Весна 2006 – 800
10-10-2008, 12:41
0
2 209