Музей історії освіти міста Чернівці відкрили у загальноосвітній школі №5. У ньому – три виставкові зали, а в тих залах – понад три тисячі експонатів. Тут можна побачити парту з відкидною частиною столу першої половини ХХ століття для учнів початкових класів, підручники початку минулого століття тощо.
– Я навчався за такою партою, коли ходив до першого класу – пригадує директор гімназії №4 Іван СОЛТИСІК.
На парті – ще старіший підручник із математики австрійських часів, 1919 року видання. Його навіть лячно брати до рук, щоби не розсипався. На ньому пише: "Arithmetik und Algebra". За скляною вітриною – кіноапарат "Україна-5", діапроектор "Світязь", патефон, фільмоскоп, програвач "Казань-57", старенький комп’ютер зі старим принтером.
– Десять років тому про такий комп’ютер можна було тільки мріяти, а зараз на нього вже ніхто й дивитися не хоче, – зауважує вчитель фізики ліцею №1 Пауль ПШЕНІЧКА.
Тут навіть є австрійський сейф, який колись стояв у кабінеті директора однієї зі шкіл міста. Зараз такому сейфу міг би позаздрити будь-який керівник.
У музеї можна побачити атестати радянських часів, вчительські грамоти, нагороди, фотографії ще молодих вчителів, які зараз вже на пенсії, іграшки, виготовлені з ниток, соленого тіста, глини, шкіри, пап’є-маше, шкільні форми. Один із залів музею присвячений роботам учнів та вчителів. Там на стіні на найвиднішому місці висить килим, який вишила і подарувала місту майстриня Ярослава Гафійчук.
– Музей ми відкрили саме у школі №5, бо цей заклад розташований у центрі міста, – пояснює директор музею Валентина ПРОСКУРНЯК. – Крім того, 22 жовтня школа святкуватиме 100-річчя. Вхід до музею безкоштовний. Його можуть відвідувати всі охочі, тут будуть влаштовувати екскурсії учням.
Галина МАРКІВ
3-10-2008, 15:15
0
2 721