Чимало країн світу об’їздила 21-річна чернівчанка Аліна Єва Дем’янів, зокрема тривалий час мешкала в США та Великобританії. Подорожі змінюють світосприйняття людини, вважає Єва. Різні люди, традиції – ці враження захоплюють так, що стають сенсом життя. У планах дівчини – Японія, Аргентина, Бразилія, Мексика, Джібуті (маленька країна в Африці)… До Чернівців вона приїжджає лише в гості кілька разів на рік.
На день народження, у червні цього року, друг Єви зробив дівчині подарунок – подорож до Парижа. Після дощової Англії, де вже півтора року Єва вчиться й працює за навчальною програмою, Франція зустріла сонячною привітною погодою.
Щоби оглянути уважно Лувр, підуть роки
У Парижі Єва провела чотири насичені дні. Цього достатньо, щоби скласти уявлення про Францію, принаймні поверхове. Наприклад, у Луврі зберігають понад 300 тисяч мистецьких шедеврів, хоча далеко не всі з них можуть побачити відвідувачі. Зазвичай туристи залами одного з найвідвідуваніших у світі музею пробігають галопом. Найбільше туристичне паломництво до "Мони Лізи" Леонардо да Вінчі. Якщо зупинятися біля кожного експоната і роздивлятися його з насолодою, можна витратити не один рік.
На Ейфелевій вежі може стати зле
А собор Паризької Богоматері вразив Єву своєю величчю.
– Заходиш, грають органи, це настільки зачаровує, навіть моторошно стає. Але неприємно, що багато туристів не зважають на оголошення, що фотографувати зі спалахом не можна, – каже дівчина.
Навколо собору завжди багато людей, які милуються архітектурними прикрасами. Особливо популярні, принаймні всі фотографують, знамениті химери.
Найбільше захоплень у дівчини викликала Ейфелева вежа. Вона із захватом розповідає, як піднялася на найвищий рівень, звідки відкривається неймовірний краєвид міста. Тут відчувається, що вежа ледь похитується. Розповідають, що деяким туристам з особливо чутливим вестибулярним апаратом тут навіть стає зле.
Французи їдуть за одягом до Лондона
– Хотіла спробувати жаб’ячих лапок, вважала, що це національна французька страва і повинна бути майже в кожному ресторані, – розповідає Єва Дем’янів. – Але де тільки не запитувала, французи дивувалися: "Лапки делікатес, їх подають тільки в дуже дорогих ресторанах". Тому жаб’ячих лапок ми так і не знайшли, але вперше спробувала слимаків.
У Парижі дуже гарні літні кафешки. Їхня особливість у тому, що за літніми столиками відвідувачі сидять не один навпроти одного, а обличчям до дороги. А ось всередині приміщення це правило не розповсюджується.
Пообідати в Парижі можна за 15-20 євро. Це місто, на думку Єви, не найдорожче, принаймні, якщо порівнювати з Лондоном. Доброї якості французьке вино можна купити за 35 євро, а в Лондоні на пляшку нормального вина доведеться витратити не менше 120-140 доларів.
– Надзвичайно багато бутиків. Одяг тут дешевший, ніж у Лондоні, але французи чомусь їздять вдягатися до Англії і значно переплачують за це, – розповідає дівчина.
Єві сподобалося, як вдягаються молоді французи. Для них не важливо, скільки коштує річ, нехай вона й недорога, але в усьому до дрібниць повинен відчуватися стиль.
Від літа мода у Франції змінилася, а в Лондоні, де Єва працює в крамниці одягу, в осінній колекції зроблено акцент на моделях, розширених від лінії грудей, як для вагітних. Домінують яскраві кольори – жовтий, фіолетовий, бордо, зелений.
Іноземці не знають, де відпочити в Україні
Подорожувати дорого, погоджується Єва, зокрема і через дорогі авіаквитки. Але з Лондона дозволити мандри значно дешевше, ніж з України. Вся молодь європейських країн літає бюджетними авіалініями, де авіаквитки дешевші, ніж у нас у межах України.
– Із Лондона набагато вигідніше подорожувати до країн Європи. Наприклад, до Кракова можна купити квиток за 140 доларів, а до Києва це обходилося в 640, – порівнює дівчина. – Звичайно, у бюджетних літаках тільки один клас і не годують, але якщо переліт триває годину-дві, це не так суттєво. Тим паче літаки набагато кращі ніж ті, що літають із Чернівців до Києва.
Подорожуючи світом, Єва Дем’янів потоваришувала з молодими людьми з багатьох країн. І вважає, що більшість знає Україну, цікавляться, особливо політичними подіями і навіть співчувають українцям із цього приводу. Проте її вразило, що коли на Західній Україні вирувала стихія, англійські газети жодним словом про це не обмовилися, але багато писали про повінь у Малайзії.
– Мій друг Нет, американець, захоплюється традиціями й культурами світу, побував у багатьох країнах і тепер готується приїхати в Україну. Заради цього він вивчає українську мову, багато розпитує про наші традиції. Нет вважає, що повинна бути повага до країни, до якої ти їдеш у гості.
Серед знайомих Єви за кордоном ще немає людей, які би їхали в Україну за конкретним маршрутом відпочинку. Наразі вирушають познайомитися з країною, скласти загальне враження, оскільки навіть уявлення не мають що і де в нас можна робити.
Марина КАРАСЬОВА
3-10-2008, 15:05
0
2 293