Жінка отруїлася... посудом з меламіну

у номері / суспільство
5 094
0
Меламін, яким отруїлися тисячі китайських дітей, може стати причиною отруєння і в нас. Щоправда, не через молоко чи інші продукти, а через посуд. Виготовлені з меламіну білі тарілки й чашки з барвистими малюнками – популярний товар на місцевих ринках та в сільських магазинах. За 30 гривень можна купити навіть сервіз. Зовні цей білий посуд нагадує порцеляну – насправді ж є токсичним і легко передає отруту їжі.
– Нам поскаржилася жінка після отруєння їжею з меламінової тарілки, – розповіла Надія КУТИНІНА, головний спеціаліст обласного управління у справах захисту прав споживачів. – Їжу в цьому посуді вона розігрівала в мікрохвильовій печі. З отруєнням вона звернулася до лікаря. Розповіла, що жодних несвіжих продуктів не вживала. А лікар одразу запитав, яким посудом вона користується, і визначив, що отруєння відбулося через цю пластмасову тарілку. Жінка купувала посуд на Калинівському ринку і, звісно, жодних документів про його якість чи чек не вимагала.
Масові перевірки посуду фахівці управління запланували здійснивши в області найближчим часом. Вперше за три роки фахівці обласного управління захисту споживачів отримали фінансування для лабораторних досліджень товарів. Тож відібрані зразки посуду перевірять у лабораторії і визначать, чим саме він може загрожувати здоров’ю. Можливо, після таких перевірок неякісного посуду на прилавках стане менше.
А тим часом покупцям радять ставитися до придбання посуду дуже прискіпливо. Ще 1994 року в Україні запроваджено обов’язкову сертифікацію всього посуду. Тому під час покупки не соромтеся попросити у продавця документ на тарілки чи чашки, а якщо сертифікату якості немає, краще не брати цю річ.
Науковці стверджують, що посуд із меламіну – небезпечний для здоров’я. До складових цього пластика входить формальдегід. Небезпечні також яскраві малюнки на посуді з меламіну – є дані, що виробник застосовує фарби на основі сполук важких металів.
Окрім формальдегіду, у меламіновому посуді міститься ще одна сполука. За структурою вона нагадує пестицид атразин, який використовують у сільському господарстві.
Надія МАКУШИНСЬКА

Як розпізнати меламіновий посуд

На зворотному боці такого посуду стоїть штамп "melamine". Якщо розпізнавальні знаки відсутні – це ще один привід замислитися.

Тарілка чи чашка з меламіну набагато легша за посуд зі скла чи порцеляни і не б’ється. Якщо по ній постукати, вона видасть глухий звук.
Меламін – полімерний матеріал, у виробництві якого використовуються смоли формальдегідів. Саме вони й роблять його небезпечним. Формальдегіди впливають на кровотворну і травну системи, вони можуть провокувати різні шкірні захворювання і, як засвідчили експерименти на тваринах, навіть сприяти виникненню раку.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм