У неділю кореспондент "МБ" обійшла площі та центральні вулиці міста, сподіваючись побачити, що там кипить робота. Адже до святкування ювілею залишилися лічені дні, а погода видалася сонячною і теплою. Проте на Театральній – купи плитки, зате жодного робітника. Світлана, яка мешкає неподалік, поскаржилася, що вночі не могла заснути – з площі чулося гупання. "Краще би працювали сьогодні, а вночі давали людям спати", – сердиться жінка.
На Центральній площі та біля ратуші знімали старі плити і вантажили їх на машини.
На вулиці О. Кобилянської височіли купи піску, стояла техніка – і жодного робітника. Щоправда, деякі будинки, які стояли в риштуванні, ще домальовували. Юрій, студент одного з чернівецьких технікумів, сказав, що заробляє собі на мотоцикл. Замовник пообіцяв премію, якщо швидко завершать роботу, тому він і вийшов у неділю.
"Будуть працювати вночі, – авторитетно заявив Валерій Костянтинович. – Хоча краще би робили все вчасно. Нещодавно до мене приїжджав гість з Англії. Пройшлися вулицею О. Кобилянської десь об 11.00, побачили таку картину: сидять робітники купками, хто їсть, хто курить, хто розмовляє по телефону. Англієць довго не міг заспокоїтися, як можна так працювати".
Ольга котить у візку дитину, ще одну веде за руку. Каже, що не може дочекатися, коли нарешті буде спокійно гуляти тут із дітьми, не боячись машин. Радіє, що всі в’їзди вже загородили стовпчиками. А ось 72-річна Стефанія Іллівна не вірить, що вулиця стане пішохідною. Каже, що на власні очі бачила, як з крутої машини вийшов водій, натиснув на якусь кнопку, жовтий стовпчик опустився, і він проїхав.
Єдине місце, де в неділю справді кипіла робота, – була площа Турецької Криниці. Тут працювало до 80 осіб. Шестеро будівельників турецької фірми "Озар" доробляли криницю – облицьовували її білим мармуром. Єгор, який наглядає за будівництвом, показує проект криниці, розповідає, що її купол буде покрито чеканкою. Хлопець п’ять років навчався у Стамбулі, вільно володіє турецькою мовою.
На горбі біліє циферблат квіткового годинника. Робітники встановлюють світильники, укладають бруківку на дорозі під мостом та плити на площі. "Роботи ще досить багато, але ми докладаємо всіх зусиль, щоби завершити площу вчасно, – запевнив Сергій ЧЕРНЯНІН, представник головного підрядника – ТОВ "Буковина-Екоінвест". – Працюємо весь світловий день, навіть у суботу та неділю, за будь-якої погоди. Графік розписано не по годинах, а, можна сказати, по хвилинах. Вже встановили чашу фонтана, почали монтувати обладнання. Приїжджають кияни, які налагоджуватимуть механізм годинника. На площі буде знято всі електростовпи. У понеділок-вівторок привезуть решту світильників. Всього їх на площі буде 150. Виготовлені вони на спецзамовлення за кордоном, тому коштують недешево. Всі матеріали – натуральні та дороговартісні. Верстати не встигають різати плитку з червоного піщаника, тому доводиться самим підганяти її під необхідні розміри. Це пов’язано з тим, що була деяка затримка з грошима, і ми не могли розрахуватися за матеріали. Частину плитки ми вже отримали, решту повинні привезти найближчими днями. У вівторок встановимо пофарбовані під бронзу конструкції над бюветом, а в середу накриємо їх".
Лазня, що знаходиться на площі, ще в риштуванні – її доведеться теж доробляти у стислі терміни. Біля неї видніється розвалена стара споруда. На цьому місці в недалекому майбутньому планують спорудити чотириповерховий готель. Поки що стіну закриють великим плакатом, а на місці розваленого будинку обладнають сцену, на якій відбуватимуться ювілейні концерти.
Надія БУДНА
30-09-2008, 11:07
0
2 544