RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Останні показники використаної електроенергії на моєму запломбованому лічильнику – 6864 кіловати. Я заплатила підприємству "МіськРЕМ" за 6850 кіловат, тобто повинна заплатити ще за 14 кіловат 3,41 гривні. Але це вже за вересень, за який потрібно вносити плату в жовтні. Проте 24 вересня "МіськРЕМ" відключив мою квартиру від електропостачання без жодного попередження та за моєї відсутності. Так сумно закінчилися мої неприємності з підприємством, які тривали майже півроку.
А розпочалося все з того, що в березні 2008 року мікрорайон "Гравітон" перевели на оплату електроенергії за рахунками, які контролери повинні вручати безпосередньо споживачам. Знайшовши такий перший рахунок у поштовій скриньці, я вирішила звірити показники, бо досі регулярно платила щомісяця за сто кіловат, не дивлячись на лічильник. І це була фатальна помилка, яка пізніше коштувала мені чимало нервів. Виявилося, що я переплатила підприємству за 400 кіловат електроенергії. Проте на рахунку зазначалися зовсім інші показники лічильника, які були меншими від реальних майже на тисячу кіловат. А в графі "Сума до сплати" стояла цифра - 219,24. Майже три тижні по декілька разів на день я намагалася з’ясувати все за вказаним у рахунку телефоном 52-75-35. Але жодного разу ніхто не підняв слухавку.
На початку травня, отримавши попередження про відключення, навідалася в абонентський відділ підприємства, що на вулиці Прутській. Мене ганяли з кабінету до кабінету, безпорадно розводячи руками. На моє прохання написати якусь заяву та зробити перерахунок ніхто не реагував.
Врешті-решт сказали чекати, доки не закінчиться моя проплата, та не звертати увагу на попередження. Пізніше я ще двічі навідувалася в абонентський відділ з усіма отриманими рахунками і попередженнями, та щоразу вислуховувала подібні поради. Чомусь ніхто не хотів розібратися у показниках мого лічильника, які щомісяця були різними і зовсім не збігалися. Скажімо, виявилося, що за травень, порівняно з квітнем, я витратила понад 600 кіловат (мабуть, до мого лічильника підключили не лише весь будинок, а ще й сусідній супермаркет "Екватор"). Зате за липень взагалі не використала жодного (!) кіловата, тому що попередні та поточні показники були однаковими, а сума до сплати – відповідно нульова. Цікаво, хто і з якої стелі бере такі показники? Можливо, це міг би пояснити контролер, якого я ніколи не бачила. Зрештою, зрозумівши, що мені ніколи не розібратися у системі розрахунків "МіськРЕМу", вирішила покинути це заняття. Та підприємство, як виявилося, про мене не забуло. 24 вересня, повернувшись пізно ввечері додому, виявила, що в квартирі немає світла. А у дверях стирчав папірець, у якому повідомлялося, що мені припинено постачання електроенергії та опломбовано лічильник. За повторне підключення, в порядку черги, потрібно заплатити в касу енергозбуту 80,73 гривні. Тоді я зрозуміла, в чому полягає суть нового експерименту і яким чином "МіськРЕМ" заробляє гроші. Наступного дня я викинула у сміття два пакети з продуктами, які витягнула з холодильника. До речі, коштують вони набагато
більше, ніж підключення світла. А мій борг за вересень становить аж 3,41 гривні за 14 кіловат.
"Що робити споживачам, які опинилися у моїй ситуації?" – запитала в комерційного директора ВАТ "Чернівціобленерго" Степана МЕЛЬНИКА.
– Потрібно зайти в абонентський відділ "МіськРЕМу" і все з’ясувати, – порадив Степан Мельник. – Обов’язково написати письмове звернення з поясненням, щоби зробили перерахунок плати за електроенергію. Тоді буде легше з усім розібратися, якщо пізніше виникатимуть якісь неприємності, та знайти винного. Хоча я раджу споживачам не платити наперед, а суто за показниками лічильника. Адже за цей час може змінитися плата за електроенергію, потім важко буде зробити перерахунки. Звичайно, у вашій ситуації є вина і працівників "МіськРЕМу", зокрема контролера. Він зобов’язаний був вручати вам рахунки безпосередньо в руки, а не кидати в поштову скриньку чи тикати в двері. А ви повинні були розписатися у спеціальному журналі, що згідні зі знятими показниками. Та на підприємстві не вистачає контролерів. Ніхто не хоче йти працювати за малу плату.
Надія БУДНА
ДО ТЕМИ
У Чернівецькому обласному управлінні у справах захисту прав споживачів пояснили, що, згідно з Правилами користування електроенергією для населення (№1357 від 26.07.99 р.), споживач повинен до десятого числа поточного місяця проплатити за використану електроенергію. Якщо він цього не зробив, до 20 числа йому надсилають попередження. Наступний етап – відключення на 30 день. Споживач може вносити плату за абонентськими книжками чи окремими розрахунками, надісланими обслуговуючими підприємствами. При цьому він повинен перевірити показники лічильника і вирівняти суму проплати. Та все це стосується споживачів, які заборгували підприємству за використану електроенергію. У всіх інших випадках, якщо споживача безпричинно відключили від електропостачання, то, згідно зі статею 22 Закону України про захист прав споживачів, він може звертатися до судових органів.

КОМЕНТАР ЮРИСТА

Максим КОСОВСЬКИЙ,
адвокат:
– Перед тим, як споживача відключити від електропостачання, йому повинні надіслати три повідомлення: про суму проплати, нагадування про борг і попередження про відключення. Якщо споживач все-таки не заплатить за цей період, то підприємство має право на 30 день після першого повідомлення відключити його від електропостачання. Між користувачем та надавачем послуг обов’язково повинна бути письмова угода. Коли споживач хоче зробити оплату авансом, це повинно бути обумовлено між двома сторонами. Якщо у споживача немає боргу перед підприємством, то, згідно із законом, він не повинен сплачувати за повторне підключення до мережі. Але судова справа може затягнутися на три місяці. Весь цей час споживач перебуватиме без електроенергії. Тому я би радив людям, які потрапили в таку ситуацію, заплатити. А потім із квитанцією та відповідною заявою звернутися до суду, щоби підприємство компенсувало заплачену суму та завдану моральну шкоду.
26-09-2008, 10:55
Коментарів 0 Переглядів 6 359

Теги -

Рішення ухвалили після нещодавнього скандалу на похороні військового
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.