"Моєму собаці поставили діагноз демодекоз, причому в доволі запущеній формі. Розкажіть, які сучасні методи лікування цієї хвороби? Чи можна вилікувати демодекоз? Чи передається він людині?" Марина, м. Чернівці.
– Демодекоз – одне із найрозповсюдженіших шкірних захворювань у собак, – пояснює ветеринарний лікар приватної ветлікарні Валерій БІЛИК. – Збудником демодекозу, або залозниці, у собак є кліщі Demodex canis з родини Demo decidae. Улюблені місця паразитування цих кліщів – сальна і потові залози, волосяні цибулини та внутрішні органи (кишківник, селезінка, печінка). Кліщ демодекс має червоподібну форму, він 0,2-0,3 міліметри завдовжки. Розвиток однієї генерації демодексів триває три-шість тижнів. Демодекозом хворіють переважно молоді собаки (до дворічного віку) з коротким хутром (боксери, доги). Заразитися демодекозом можна під час контакту з іншими собаками і через предмети догляду. Людині не передається демодекоз від собаки, тому що в кожної тварини – різні кліщі, так само, як і в людини.
Симптоми хвороби: інкубаційний період триває три-шість тижнів. Демодекоз у собак перебігає у двох формах: лускатій і пустульозній (злоякісній). Луската форма спостерігається на початку захворювання. При ній уражується шкіра очних дуг, ліктя і пальців кінцівок (частіше задніх), вкривається лусками і набуває синяво-сірого кольору, сверблячки майже немає. За ускладнення лускатої форми гноєтворною інфекцією розвивається пустульозна форма, яка характеризується тяжким клінічним виявом: випадає волосся, утворюються товсті складки і пустули (гнійні прищі) синяво-червоного забарвлення на уражених ділянках тіла, дуже пригніченим станом і прогресуючим схудненням. Від хворих собак неприємно тхне. В уражені місця швидше потрапляє інфекція, тож часто демодекоз доводиться лікувати разом із іншими захворюваннями, наприклад, стригучим лишаєм. Від інтоксикації тварина може загинути.
Лікування: Демодекоз собак важко лікувати, тому що збудник цього захворювання часто паразитує у внутрішніх органах. І все ж, якщо раніше запущену форму (пустульозну) демодекозу було майже неможливо вилікувати, то за допомогою сучасних методів він піддається лікуванню.
1. Насамперед відведіть собаку до лікаря. Він зробить тварині укол препаратом "Івермек".
2. Відразу ж після уколу покупайте собаку препаратами "Бутокс", "Дельтокс".
3. Двічі на день після першого уколу коліть тварині препарат "Дексаметазон" (у внутрішній м’яз стегна) впродовж трьох днів.
4. Також двічі на день до наступного уколу "Івермеком" протирайте уражені місця саліциловим спиртом, "Фукорцином".
5. Через 12 днів після першого уколу знову ведіть собаку до ветеринара для чергового уколу "Івермеком". І знову вся процедура повторюється, доки тварина не одужає.
Якщо стадія захворювання початкова, треба робити усе так само, тільки без уколів "Дексаметазоном".
26-09-2008, 10:48
0
31 075