З початку вересня у місті побільшало заторів. ДАІ пояснює це явище початком навчального року: батьки возять дітей до школи, що само по собі активізує рух, та ще хаотично паркуються біля навчальних закладів. Читачі повідомили нас, що чи не найбільші проблеми з паркуванням біля міської гімназії №7. Кореспондент “МБ” навідалася туди до початку уроків. О 8.00 почали з’являтися перші автомобілі, привезли дітей. На п’ять хвилин – затишшя, а потім наплив транспорту значно збільшився. Річ не лише у машинах, які паркувалися біля гімназії, а й у досить великій кількості автомобілів, які їхали повз. Адже гімназія розташована якраз на перехресті вулиці Достоєвського та одного із провулків проспекту Незалежності. Як і на кожному перехресті, машин там вистачає. А ще коли якийсь батько припаркується мало не посеред дороги, це робить проїзд майже неможливим. Один водій припаркував свій “Daewoo Lanos” так далеко від бордюру, що там міг би вміститися ще один автомобіль. І це не тому, що не було місця – просто дуже поспішав.
– Я своє авто поставив наполовину за правилами, – вважає водій “Daewoo Lanos” Василь. – Тут немає надто жвавого руху, всі дуже повільно їздять, якихось аварійних ситуацій не траплялося.
Натомість пішоходи – іншої думки. Непереливки було дітям і батькам, які йшли до школи пішки. І хоч допомагав “лежачий поліцейський”, встановлений поряд із переходом, пішоходам доводилося дуже обережно переходити дорогу.
– Я обурена – вранці машини стоять всюди, навіть на переходах, – каже Олена. – У мене дитина ходить вже до третього класу, але я все одно відводжу її до школи, бо боюся, щоби вона переходила дорогу сама. Повинна бути культура водіїв, щоби вони зупинялися так, аби нікому не заважати. А ще якби з 8.00 до 8.30 тут чергував працівник ДАІ, не було би таких заторів і тисняви.
Паркуватися можна лише біля самих воріт гімназії. Уздовж бордюрів заборонено, бо дорога вузенька – не більше трьох метрів ширини. Усе ж автомобілі стоять вздовж усієї вулиці Достоєвського.
– Біля гімназії мали би бути стоянки, як у цивілізованих країнах – вважає водій Олександр. – А тут нічого такого немає, тому мусимо ставити машину, де прийдеться.
– А що ж робити, куди дітися батькам, які привозять дітей до школи, – каже мати першокласниці Валентина. – Відсутність стоянки – велика проблема. Цим мала би займатися міська влада. Хвилююся за свою дитину, але розумію водіїв, яким треба десь зупинитися.
Директор гімназії №7 Світлана РУДЬКО вважає, що відколи біля закладу встановили “лежачого поліцейського”, проблема з напруженим рухом автомобілів зникла.
– Автомобілі змушені пригальмовувати, тому дорогу тепер переходити безпечно, – переконана Світлана Григорівна. – А щодо заторів біля гімназії – так це ж усюди. Прийдіть вранці до будь-якої школи в місті, і побачите те ж саме. У нашій гімназії навчаються діти з усіх куточків міста. Це добре, що зараз дітей возять до школи на машинах. Через це учні не спізнюються на уроки. Крім того, це ж усього на якихось 20 хвилин, а потім вулиця порожніє. А з місцями для паркування у нашому місті взагалі проблеми – їх просто не вистачає. (Галина МАРКІВ)
26-09-2008, 10:02
0
2 024