Поламана рука і одинадцять швів, два тижні на лікарняному ліжку та вдячність врятованих ним людей і відзнака "Герой-рятівник". Така згадка залишилася підприємцю з Мамалиги Ремусу Унгуряну після літнього паводка. Впродовж двох діб він вивозив на своєму човні людей із підтоплених сіл Новоселицького району.
Чоловік тримає в руках синю коробочку із відзнакою і особливого героїзму у своєму вчинку не вбачає. Показує руку із величезним шрамом.
– Я підприємець, орендую став, – розповідає Ремус. – У мене є моторний човен. Тож коли у суботу (26 липня) почало підтоплювати Костичани, мені зателефонували і попросили, щоби допоміг вивозити людей. Тож завантажили човен на мікроавтобус та поїхали туди. Там і дитина була після операції, і бабусі старенькі в підтоплених будинках. Треба було рятувати. Встигли вивезти десь 10 осіб. А тут мені дружина телефонує, каже: "Я боюся. Буду втікати до мами, у неї будинок на горі. У нас кухня впала". Я їй кажу: "Яка кухня? Тут в Костичанах вода така, що парканів вже не видно. Треба рятувати людей". А тут перетелефонував наш сільський голова. Виявилося, що Мамалигу вже також затопило і ситуація ще гірша. Кухня у мене справді впала. Там підмило стіну в підвалі і вона завалилася. Тож десь з 20.00 до 02.00 ми на веслах вивозили людей у Мамализі. Наступного дня поставили на човен двигун і стало трохи легше.
– У неділю з братом Аліком взяли потужніший двигун, бо внизу села вже течія була дуже сильна, – продовжує Ремус. – Поспішали, бо один чоловік, в якого донька ось-ось мала народити, попросив вивезти її. Двигун привезли без захисної кришки. У мене кришка була, але ніколи було за нею їхати. А коли рушили, то на швидкості зачепили двигуном бордюр і мені кинуло його на руку. Після цього наклали 11 швів. Тож мене відправили до лікарні, а в неділю після обіду вже мій брат допомагав людям. Я два тижні був у лікарні.
Скільки людей врятували? Не рахували. Не до того було. Потім сільський голова казав, що нібито 72 людини. Хіба я рахував? Бувало, і по 8-10 людей вантажили в човен. Нам дали чотири рятувальні жилети, то старших жінок і дітей одягали в них. Траплялося, що вода була невелика, але якщо дитина впаде чи старша жінка, то може втопитися.
Приємно, звичайно, що дали нагороду, але хизуватися нею не хочу. Я мав можливість допомогти людям, тож і робив це.
Наказом начальника Головного управління МНС України в області Едуарда Братка Ремуса Унгуряну нагородили відзнакою "Герой-рятівник". Таку відзнаку отримало ще понад 10 осіб, які відзначилися під час ліквідації наслідків паводка.
25-09-2008, 10:18
0
1 691