Михайло Харитон із Верхніх Станівців Кіцманського району – палкий футбольний уболівальник. Проте навіть встановивши вдома супутникову антену, чоловік не може насолоджуватися футболом. “Відключається один канал за іншим. Щойно розпочалася Ліга чемпіонів, ТРК “Україна” одразу закодували, – нарікає Михайло Самуїлович. – Українські канали не показують, а чому я повинен дивитися як грає “Спартак”, якщо вболіваю за свої команди?”
Михайло Харитон розповідає, що в гірській місцевості так звані “польські” антени ловлять сигнал не скрізь, а тому мешканці сіл купують супутникові антени. Проте дедалі більше телевізійних каналів кодують, зокрема українських. “Мешканцям Чернівців простіше, у них є кабельне телебачення, а що робити нам у селі?”, – запитує читач.
– Проблеми у власників супутникових антен розпочинаються, коли вони купують устаткування у “лівих” фірмах, – вважає директор ТОВ “Прем’єр-ТV” Валерій Яковленко. – Зараз є безліч оголошень, за якими пропонують супутникові антени. Устаткування встановлюють швиденько, щоби зідрати гроші, і залишають напризволяще. А невдовзі починають відключатися канали, з’являються інші проблеми”.
Справді, погоджується Валерій Яковленко, чернівчани мають кабельне телебачення, але за перегляд каналів абоненти сплачують щомісяця. Таким чином повинна відбуватися і співпраця з власниками супутникових антен. Тобто споживач обирає пакет каналів, які він хоче дивитися, і сплачує визначену суму. Нині безкоштовних “видовищ” немає, і щоби дивитися, зокрема й українські канали, треба платити. Відкритих каналів, щоправда, теж багато, але це не завжди ті канали, які ми хочемо дивитися.
Якщо така ситуація, як у Михайла Харитона, вже трапилася, Валерій Яковленко насамперед порадив звернутися до підприємця, який установлював устаткування. А якщо продавець був випадковим і ви не маєте його контактів, потрібно звернутися до легальної фірми. Можливо “легалізація” відбудеться безболісно, а, можливо, й доведеться купувати інший тюнер та понести інші фінансові витрати. (М. Карасьова)
18-09-2008, 10:17
0
3 837