Купуючи взутя, зверніть увагу на все: чи твердий задник, чи однакові за кольором пари чобіт, чи міцно тримається набойка тощо.
Особливо ретельно фахівці радять ставитися до вибору взуття на осінь та зиму: негода і погані дороги не залишають шансів неякісним черевикам, а від солі, якою в ожеледицю посипають вулиці, штучна замша і дешевий дерматин протираються за лічені дні.
- Дізнатися, з чого виготовлене взуття, можна з позначок на етикетці, - розповіла продавець взуття Аліна Урсакі. – Переважно ця етикетка має вигляд наклейки всередині черевика чи на підошві. На ній зображено три позначки у вигляді контура туфлі (перша означає матеріал верху взуття, друга – з чого виготовлений внутрішній шар взуття, третя – матеріал підошви). Навпроти кожної “туфлі” позначка відповідного матеріалу. Фігура у вигляді шкірки тварини означає натуральну шкіру, ромб – штучний матеріал, заштрихований чотирикутник – тканину. Щоправда, деякі виробники дешевого взуття на вироби з дерматину клеять позначку, що це шкіра. Тому, якщо сумнівайтеся, понюхайте взуття – запах шкіри підробляти ще не навчилися.
Шкіра, з якої пошите взуття, також буває різною. Іноді модельне взуття роблять зі шкіри, призначеної зовсім для іншого використання. Скажімо, для пошиву курток або взагалі для так званої підкладки, яка годиться лише для внутрішньої обробки взуття. Якщо ходити в такому взутті лише по килимах можна, але перша ж негода може безнадійно зіпсувати таке взуття. Тому перед покупкою варто переконатися, що шкіра щільна й еластична, але не надто ніжна.
Під час покупки взуття необхідно перевірити парність, оглянути його зовні. Матеріал не повинен мати зморщок, плям, однойменні деталі в парі мають бути однаковими за формою, кольором, щільністю. Не припустимі м’які носки чи задники, деформація верху взуття, пошкодження і нерозгладжені складки всередині взуття, нестійкість барвників.
На замітку
Правила примірки:
- Міряти взуття слід на обидві ноги, оскільки у більшості людей вони трохи відрізняються за розміром.
- В обраній парі взуття слід трохи посидіти, а краще – походити хвилин 10. Перенесіть вагу з п’ятки на носок. Потім зніміть взуття і огляньте ступні – якщо помітне почервоніння, краще обрати іншу пару.
- Перевірте взуття рукою зсередини – його внурішня поверхня має бути м’якою і без грубих швів.
- Якісна підошва – достатньо жорстка і виконує роль амортизатора.
- Безпечна для жіночого здоров’я висота підборів становить до п’яти сантиметрів, для чоловіків бажаною висотою каблука є 1,5 сантиметра.
- Варто знати, що гарантійний термін (в середньому два місяці) для взуття починається не з дня покупки, а з початку відповідного сезону: для зимового – з 15 листопада до 15 березня, для літнього – навпаки. Тобто якщо ви купили зимові чоботи влітку, гарантійний термін на них починається не одразу, а лише з 15 листопада.
Надія МАКУШИНСЬКА
16-09-2008, 10:36
0
7 389