- Напередодні ми провели дослідження, - розповідає директор Чернівецького бізнес-центру Марія ПОРЧУК. - Декілька молодих людей обходили міські готелі з вигаданою легендою про бронювання місць для родичів, які нібито повинні приїхати з Німеччини. Біда в тому, що в наших готелях “не бачать” клієнтів. У деяких можна було почути грубу відповідь, подекуди доводиться довго чекати, аби на тебе звернули увагу. До деяких готелів важко дістатися, бо немає вказівників. Якщо ми не змогли їх знайти, то що вже говорити про іноземців. Виявилося, що перекладачі німецької мови є лише в двох готелях.
- Оскільки зараз Чернівці готуються до 600-ліття, то ми разом із Німецьким товариством з технічної співпраці вирішили втілити пілотний проект, який стосується міського готельного господарства, – каже пані Марія. – Три дні ми проводили навчання з власниками, директорами, керівниками підрозділів та молодшим персоналом готелів. Це вперше нам вдалося зібрати разом 70 осіб. Зараз проводяться практичні заняття з офіціантами та барменами безпосередньо на місцях. Незабаром із Німеччини приїде висококваліфікований фахівець, який налаштовував готельне господарство в багатьох країнах Європи. Він працюватиме в Чернівцях безкоштовно з 17 вересня до 24 жовтня. Хоча під час проведення навчання ми зрозуміли, що керівники готелів готові працювати і все міняти на краще. В анкетах вони просять проводити такі заняття.
Сьогодні в місті офіційно функціонує 18 готелів. Дозвіл на будівництво надано ще 20-ом. Чи вистачить гостей і працівників для такої кількості готелів – наразі невідомо.
- Зараз треба вирішувати, як далі працювати, штампувати нові готелі, чи справді залучати гостей до міста, - каже Євген КРАМАРЕНКО, заступник директора департаменту економіки міської ради. – Практично жодна служба в місті та області не працює над тим, щоб ми могли зацікавити наших гостей, щоб вони приїжджали до Чернівців. У готельному бізнесі зараз така ж ситуація, яку пережила сфера торгівлі. У торгівлю пішли всі, кому не лінь було рахувати гроші. Але якщо років десять тому гроші йшли дуже легко, то зараз дуже важко. Споживачі виросли, хочуть якісного обслуговування. Це ж саме будемо мати і в готельному бізнесі.
Самі ж представники готелів скаржаться не на брак клієнтів, а на проблеми з інвестиційними коштами і брак кадрів. “Торік з університету набрали за співбесідою 12 осіб адміністраторами, менеджерами, - каже Юрій КОВАЛЬ, директор ТОВ “Бізнес-центр „Буковина”. – З них за рік залишилося троє. Не через малі зарплати! Закордонні заробітки перебивають нашу робочу силу. Постійно шукаємо кваліфіковані кадри”.
Надія Будна, Надія Макушинська
11-09-2008, 11:29
0
1 804