Навіть у нашій досить спокійній області щороку викрадають десятки автомобілів. Лише за вісім місяців цього року таких випадків було майже 40. Викрадають не лише дорогі нові авто, а й менш престижні та потримані. Отож про встановлення системи захисту від викрадачів слід подумати кожному власнику, особливо коли немає надійного гаража.
Найпоширенішими є три види охоронних систем – автосигналізація, іммобілайзери і механічні пристрої. Існують також супутникові системи стеження, які у нас менш поширені.
Головне призначення автосигналізації – попереджати про спробу викрадення чи пошкодження авто. Вона оснащена не лише сиреною, а й індикатором, датчиками руху, відкривання капота та іншими додатковими пристроями. При цьому сирена вже не тільки будить гучним звуком всіх довкола, а й може повідомляти сигналом лише власника на брелок. А більш сучасна сигналізація не лише повідомляє, а й не дає можливості викрасти авто – при спрацюванні вона блокує деякі агрегати машини. Ціна з монтажем – від 500 гривень.
Іммобілайзер (перекладається як "знерухомлювач") – це електронна протиугонна система. Вона не сигналить при спробі викрадення (хоча існують і такі моделі), зате блокує роботу двигуна. Одні не дозволяють завести двигун, інші можуть заблокувати його на відстані або через певний час. Коштує від 1,5 тисячі гривень.
Перевірені часом механічні пристрої теж залишаються дуже популярними. Найвідоміші – системи mul-t-lock і construct. Ці пристрої блокують важіль коробки передач, роблячи неможливим переключення. Стандартна ціна першої 1000 гривень, другої – 1500.
– Коли до нас звертається клієнт, я раджу встановити на авто комплекс з усіх трьох видів систем, – розповів директор однієї з фірм, яка займається охоронними системами. – Тільки поєднання всіх видів захисту може надійно захистити авто від викрадення.
Фахівці не поспішають давати загальні поради. Кажуть, що з кожним клієнтом треба обговорювати переваги і недоліки кожної з систем. Насамперед це стосується автосигналізацій та іммобілайзерів. Існує чимало їхніх видів, стандартного і додаткового обладнання, тож робити правильний вибір треба з майстром. Так само слід зважати і на модель авто, адже більш сучасні потребують і відповідних систем захисту.
Коливатися може й ціна. Умовно вартість пристроїв можна поділити за класами – економ, бізнес і еліт. Складніші системи з автономним живленням і додатковими функціями обійдуться вже у кілька тисяч гривень.
У деяких європейських країнах придбати захисні системи зобов’язує законодавство. У нас цього вимагають страхові компанії при страхуванні авто. Втім чимало власників звертаються до фахівців і самостійно – серед клієнтів фірм чимало власників навіть "Жигулів".
Ігор ДОВГАНЬ
11-09-2008, 11:02
0
2 475