Минулої суботи відбулося свято відремонтованої вулиці Пумнула. На нього зібралися чи не всі мешканці та десятки міських чиновників. Невелика брукована вулиця, яка аж блищала чистотою, на декілька годин була надана у повне користування пішоходів.
– Тепер синові буде де вчитися ходити, – раділа мама однорічного малюка, який весело бігав тротуарною пішохідною доріжкою, тримаючись за її руку.
– Через постійне болото діти не могли дістатися до школи, – поскаржилася Марина ЗАРІШНЯК, яка прийшла на свято з двома синами. – Коли машини вночі їхали великими каменюками, що заміняли бруківку, неможливо було заснути.
– На цій вулиці проживаю з 1948 року, – розповіла мешканка будинку №25. – Коли прийшла сюди, побачила великі рови, а паркана – жодного. Мій покійний чоловік був інвалідом. Йому було важко пересуватися на візку. Жаль, що він не дожив до цього дня.
– Більше двох років ми терпіли ремонтні роботи, які тривали на нашій вулиці, – зізналася мешканка будинку №8 Марія Петрівна, витираючи пилюку на підвіконні. – Я все своє життя прожила на ній, але не пам’ятаю, щоби вона ремонтувалася. Виглядала вулиця дуже погано, була повністю розбита. Дехто на роботі перевзувався в чисте взуття. Було таке враження, що ми живемо не в обласному центрі, а на якомусь сільському хуторі. Тут постійно проривало труби, вода текла рікою цілорічно. Ми постійно писали скарги. Після реконструкції вулиці все стало просто чудово. Вода в квартирі є постійно, тече під великим напором. А подивіться, якою гарною і чистою стала сама вулиця. Тепер можна вже взути модельне взуття і прийти на роботу чистою.
– Дуже важко далася нам реконструкція вулиці Пумнула, постійно виникали досить складні ситуації, – зізнався директор департаменту житлово-комунального господарства міської ради Олександр ШУМЕЙКО. – Десятки років вона не ремонтувалася. Це вже була не вулиця, а просто напрямок. Тут дуже щільна забудова, багато мереж. Останні завдали нам найбільше клопотів. Ми повністю замінили водопровід, всі каналізаційні мережі – побутову та зливову, зробили дренаж, уклали бруківку. Таким чином нас вдалося стабілізувати зсувні процеси в цьому районі. Здавалось би, вулиця невелика – якихось шістсот метрів. Але на її реконструкцію було витрачено майже п’ять мільйонів гривень.
– Мешканці жартували, що їхню вулицю Пумнула необхідно перейменувати на річку Пумнула, – сміється начальник "Чернівціводоканалу" Михайло КРАЙС. – Ситуація справді була жахливою. Постійно все проривало, текла вода. Не те, що проїхати, пройти було важко. Отож роботи нашим працівникам вистачало. Після монтажу ми обстежили мережі спеціальним обладнанням і переконалися, що все зроблено добре. Хоча є ще певні недоліки, які потрібно усунути. У нас є претензії до встановлених люків та колодязів. На щастя, вулиця вимощена бруківкою, тому все ще можна виправити без особливих проблем. По ній прокладено один із найбільших міських водогонів.
– Звичайно, всі недоліки буде виправлено, – запевнив начальник управління комунального господарства Ярослав КУШНІРИК. – Ми ще не прийняли в експлуатацію вулицю після реконструкції і не розрахувалися з підрядником.
– Мешканці днями зізналися мені, що після реконструкції вартість житла на вулиці Пумнула зросла у п’ять-шість разів, – стверджує голова Шевченківської райради Михайло ПАЗЮК. – Це свідчить про те, що в цьому мікрорайоні стає жити комфортніше.
Надія БУДНА
9-09-2008, 11:08
0
1 848