У рамках Міжнародної медіа-програми обміну до редакції “МБ” завітали американські партнери з газети “Коламбія Дейлі Трібюн” (місто Колумбія, штат Міссурі) – директор з реклами Дженніфер Вандерпул і менеджер з маркетингу Лінда Хейз.
На вихідні ми разом із Дженніфер та Ліндою побували у Хотинській та Кам’янець-Подільській фортецях. Наших гостей дивувало все побачене, адже до України вони приїхали вперше, хоча вже бували у деяких європейських країнах.
- У вас усе виглядає по-іншому, ніж в Америці, – каже Дженніфер, дивлячись через вікно мікроавтобуса на Чернівці. – Місто дуже перспективне, багато будується. Нам подобаються ваші будинки. Люди стоять на зупинках, отож у вас їздить громадський транспорт. У нас його немає. У Колумбії, де 95 тисяч населення, – лише одна служба таксі, і та працює незадовільно.
Переїжджаючи через Прут, розповідаємо, якої біди завдала мешканцям Буковини ця річка під час недавньої стихії. Лінда каже, що в них цього літа теж була схожа ситуація – через дощ розлилися маленькі струмки і все затопили, щоправда людських жертв не було.
З великою цікавістю американки спостерігали за селами, через які ми проїжджали. Наша місцевість нагадує американкам їхній штат Міссурі. Дивлячись на зарослі травою поля, цікавляться, чи є у нас фермерські господарства, скільки землі вони мають.
Побачивши автозаправку, Дженніфер запитує, скільки у нас коштує бензин. Після деяких підрахунків дізнаємося, що в Америці він коштує значно дешевше. За чотирилітровий галон бензину там доведеться заплатити 3,4 долара, тоді як у нас – 5,6 долара.
Найбільше наших гостей дивували вузькі дороги, якими ми їхали, паркани і городи біля будинків, велика кількість бездомних собак. Кажуть, що в США біля приватних будинків не ставлять парканів, а на вулиці немає бездомних собак.
Лінда розповідає, що багато американців за все своє життя не виїжджають за межі країни. Мовляв, бояться мовного бар’єру. Америка така велика, що є де подорожувати.
- А що ви зазвичай робите у вихідні? – цікавляться гості. Після розмови доходимо висновку, що в жінок різних країн – однакові турботи. У суботу вони прибирають вдома, їздять за покупками, готують їсти. А в неділю навідуються до родичів, ходять на барбекю. Дженніфер запитує, скільки відпочивають наші школярі. Виявляється, що американські -набагато менше. Гості зізнаються, що американці не задоволені рівнем шкільної освіти своїх дітей. Особливо відстають вони у математиці та в гуманітарних науках. Зате вища освіта в США перебуває на значно вищому рівні, ніж у нас, хоча там дуже вузька спеціалізація.
У Хотинській фортеці екскурсовод Геннадій Трасковський настільки захоплено та емоційно розповідав про минуле, що всі слухали його, затамувавши подих.
- Ми вражені, що стоїмо на тому місці, де колись відбувалися криваві бої, гинули люди, – зізналася Дженніфер. – Яке щастя, що зараз тут спокійно, світить сонце. У вашої країни – велика історія, тут було багато воєн. В Америці все відбувалося набагато спокійніше.
Не менше враження справила на американок і Кам’янець-Подільська фортеця. Наш екскурсовод Віталій прекрасно володів англійською мовою. Він розповів, що вивчив її самостійно, бо захоплюється класичним роком і хоче розуміти зміст творів. Разом із ним ми обійшли всі башти, оглянули експозиції, заглянули у глибочезний колодязь із водою, побували у в’язниці, де багато років відбував покарання український Робін Гуд Устим Кармелюк. Усе це наші гості фотографували, щоби підтвердити свої розповіді знімками.
Надія БУДНА
9-09-2008, 10:59
0
1 832