RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Учениця ЗОШ №24 Юля Юдаєва нещодавно приїхала зі США. Там вона пробула рік, закінчила 10-ий клас американської школи. Дивлюся віньєтку, яку дівчина привезла з американської школи. Її не порівняєш з нашою. Вона як справжня книжка з фотографіями учнів усіх старших класів, а також спортивних команд школи. Щоправда, й коштує така віньєтка недешево – 50 доларів. Юля розповіла “МБ” про своє перебування у країні “Happy Nation”.
“Україна - це в Африці чи в Росії?”
- Якось я побачила оголошення про те, що є можливість поїхати до США цілком безкоштовно за програмою FLEX, - розповідає школярка. – Вирішила спробувати. З усієї України взяли участь тисячі школярів, а поїхали 300, в тому числі семеро – з Чернівців. Коли мені зателефонували і сказали: “Вітаємо, ти – фіналістка!”, – я була шокована.
Ніколи не забуду першу ніч у США: прокинулася о 4.00 (адже в нас інший часовий пояс) і довго не могла зрозуміти, де я і що зі мною. Спочатку майже нічого не розуміла, що американці говорять між собою, хоч англійську мову знаю непогано. Мене тричі питали, звідки я, а я не могла второпати, що вони кажуть і врешті сказала: “Не знаю”. Всі почали сміятися.
Більшість не знають, де розташована Україна, питають: “Це десь в Африці чи в Росії?” Коли побачили наш алфавіт, дивувалися: “Що це ви за закарлючки пишете?” Просили сказати їм якесь слово українською чи російською і були вражені, як взагалі таке можна вимовити. Але визнавали, що звучить гарно. Питали про погані слова, і їх, як не дивно, запам’ятовували.
По школі ходять у тапочках і мало не в піжамах
Друзів знайти було дуже важко. Американці, навіть мої ровесники, доволі пихаті, вони не цікавляться іншими людьми. Можуть запитати, як звати, звідки – і все. По школі вони ходять, як удома: взують кімнатні тапочки з собачками, одяг, дуже схожий на піжаму, іноді приходять з кавою, сніданком. Якщо не встигають вмитися вдома, приносять тюбик зубної пасти і чистят зуби в шкільному туалеті.
Дуже шанують спорт. У кожній школі є своя команда з футболу, баскетболу, бейсболу тощо і, звісно, група підтримки. У фільмах усі дівчата з групи підтримки гарні, стрункі, а насправді це не завжди так. Проте у них немає комплексів: навіть якщо живіт не надто підтягнутий, вони одягають короткі майки, щоби було видно пуп. Загалом вони можуть бути й стрункими, але на талії майже в кожної є жирові відкладення – як я називаю, рятівні кола. Це через те, що вони майже не ходять пішки, а завжди їздять машинами. Я єдина гуляла порожніми вулицями. На мене всі дивились, як на прибульця з іншої планети.
У магазині спитають, як справи, у банку пам’ятають, як звати
У США велика кількість різноманітних субкультур. Дуже багато реперів, переважно чорних. Не дай, Боже, скажеш на них “негр”, тоді начувайся. А ще там дуже популярно бути волонтером. Я також працювала як волонтер: малювала картину для однієї сім’ї, розносила каву, прибирала сміття, полола клумби біля церкви. Додумалася з джинсів вручну пошити сумку і виставила на аукціоні під час показу мод. Всі захоплювалися тією сумкою і купили за 40 доларів.
У них значно простіша система освіти. Якщо ми впродовж року вивчаємо 15 предметів, то вони – всього шість. Алгебра на низькому рівні: підручник з тригонометрії, який я прихопила з собою з України, виявився зайвим. Але було важко, бо я не знала математичних термінів. Там вчителі не панькаються з учнями, як тут. У них вчишся – добре, ні – то й не треба, ніхто цим не буде перейматися.
У США мені як іноземці встановили низку правил: жодного пірсингу, тату, алкоголю, водіння машини. Адже під час пірсингу, наприклад, можна занести інфекцію. А якщо ти захворів, тебе відправляють додому і більше не зможеш приїхати.
Найбільше у США сподобалася сфера обслуговування. Заходжу до магазину, мене там завжди зустрінуть з усмішкою, запитають, як справи, чим допомогти, у банку ім’я запам’ятовують. Тому тепер, коли повернулася додому, ще часто заходжу до магазину і за звичкою чекаю, щоби мене спитали, як справи. Але потім згадую, що я в Україні…
Галина МАРКІВ

Корисно знати
Що таке програма FLEX
FLEX (“Future Leaders Exchange Program”) – програма культурного обміну, яка здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США й адмініструється в Україні організацією „Американські Ради з Міжнародної освіти: ACTR/ACCELS” (American Councils) за підтримки Міністерства освіти і науки України. Програма дає змогу українським школярам впродовж одного навчального року навчатись у школі в США, мешкаючи в американській сім’ї.
4-09-2008, 11:36
Коментарів 0 Переглядів 3 445

Теги -

Рішення ухвалили після нещодавнього скандалу на похороні військового


На ці бюджетні кошти мали закупити зимовий одяг військовим
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.