З 20 серпня по 20 вересня ДАІ проводить всеукраїнський рейд “Увага! Діти на дорозі”.
- Такий рейд є традиційним і проводиться щороку, - пояснив старший інспектор УДАІ УМВС області Іван ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ. – Його мета – профілактика дорожньо-транспортного травматизму. Адже багаторічний аналіз дорожніх трагедій свідчить, що початок навчального року стає дуже небезпечним періодом для дітей – школярі за час канікул забувають правила дорожнього руху.
ДАІ під час рейду планує низку заходів. Один із напрямів – робота з дітьми і батьками. За словами Івана Добровольського, планується провести в усіх навчальних закладах упродовж першої декади вересня бесіди з учнями, дітям роздаватимуть календарики з логотипом акції, наочна агітація у вигляді наклейок буде прикріплена на скло усіх автобусів, тролейбусів і маршруток.
Також ДАІ звертається до батьків із закликом нагадати дітям про безпеку руху, зокрема й самим дотримуватися правил, власним прикладом виховуючи дітей. Добре було б батькам пройти разом із дітьми маршрут від домівки до школи, вказуючи на небезпечні місця.
Інший напрямок профілактичної роботи – на дорогах.
- Упродовж першого тижня вересня усі працівники ДАІ здійснюватимуть посилене патрулювання доріг біля навчальних закладів області, - розповів Іван Добровольський. – На жаль, охопити всі школи ми не зможемо, тому обрали ті, що розташовані біля доріг з найбільш інтенсивним рухом. Це стосується і Чернівців, і сільських населених пунктів. Присутність інспекторів ДАІ змусить водіїв бути обережнішими.
Одним зі способів зробити ситуацію біля навчальних закладів безпечнішою має стати обмеження швидкості руху. ДАІ направило керівництву міста і області рекомендації щодо розміщення так званих “лежачих поліцейських”.Чернівецький міськвиконком уже затвердив адреси навчальних закладів, біля яких буде розміщено такі обмежувачі швидкості. Відповідний документ розіслала в райони й облдержадміністрація.
- Звичайно, дітей треба вчити поведінки на дорозі, - сказала завуч однієї з чернівецьких шкіл. – Особливо учнів молодших класів, які часто перебігають дорогу де завгодно, наприклад, до магазину. Але вважаю, що більшість ДТП на дорозі стаються з вини водіїв, які їздять дуже швидко і не дотримуються правил.
Міліція вважає, що вплинути на поведінку водіїв на дорозі повинен новий закон, який збільшить покарання за порушення та запровадить додатковий контроль за рухом (дозволить використання відеокамер тощо). Спецоперації, подібні до тих, що відбувалися на початку нинішнього року, ДАІ наразі не планує. Інспектори зосередяться на школах.
Ігор ДОВГАНЬ
Довідка
За 6 місяців 2008 року в Україні сталося 2 268 дорожньо-транспортних пригод за участю дітей, у тому числі 2 067 – з потерпілими. У них загинуло 269 і травмовано 3 229 дітей.
З початку року в Чернівецькій області зареєстровано 49 ДТП за участю дітей. У них четверо дітей загинуло, 43 учасника руху отримали травми різної важкості.
29-08-2008, 11:51
0
3 794