Запровадити “сухий закон” у Путильському районі наказав голова Чернівецької облдержадміністрації Володимир Куліш під час виїзного засідання обласного штабу з ліквідації наслідків стихійного лиха в Путилі. Ходом робіт з ліквідації лиха в районі голова ОДА не задоволений. Він вважає, що влада занадто повільно готує відповідні документи, а деякі мешканці району вже почали свої компенсації пропивати та програвати в залах ігрових автоматів.
- Мені здається, до Путили треба завозити не тільки асфальт, але й нову владу, – такий висновок зробив Володимир Куліш після виступу на засіданні штабу голови Путильської райдержадміністрації Володимира Луканюка.
Голова ОДА вважає, що під час ліквідації наслідків лиха усі мають працювати, як під час військового стану.
- Усі керівники, присутні на нараді, відповідно до звань надходять у розпорядження обласного військового комісара, як при військовому стані, – заявив Володимир Куліш. Також керівник ОДА вважає, що ліквідувати наслідки лиха заважає пияцтво, а місцеве населення пропиває та програє компенсаційні виплати.
- У мене є інформація, що в район завезли велику партію “пальонки” (підробленої горілки - ред.). Люди пиячать, пропивають компенсації. Ділки встановили ігрові автомати. УМВС, заберіть ігрові автомати з потерпілих районах. Проведіть масову ревізію алкогольних напоїв. Заборонити їх продавати! Весь алкоголь на підходах до Путили – конфісковувати!
Незадоволений голова ОДА і тим, як залучають до ліквідації безробітних із біржі праці.
- Еліта армії – 200 десантників - в Путилі розчищають сміття. Усіх 820 чоловік, які стоять на обліку в центрі зайнятості, направити на роботи. Хто не хоче працювати – знімати з обліку. Працювати без суботи-неділі, доки погожі дні. Оголосити мобілізацію усіх, хто може працювати з лісом, мобілізувати всю приватну техніку, яка може возити ліс, розчищати завали. Вони мають підготувати ліс для відбудови мостів і кладок, – сказав Володимир Куліш.
Також голова ОДА наказав у постраждалих районах підрахувати, наскільки постраждав від стихійного лиха місцевий бізнес.
Голова Путильської райдержадміністрації Володимир Луканюк:
– Після цієї наради всі служби отримали завдання, усі знають, що робити, ситуація керована. Ми своїми силами відновимо пішохідні переходи та кладки. У районі на 45 мільйонів гривень зруйновано комунальних доріг, зараз їх відновлюють. На сьогодні в районі 191 потерпіла сім’я. Їм у повному обсязі відшкодовано збитки. Але комісії продовжують працювати, ситуація змінюється. Район дуже розкиданий і наразі немає нормального автомобільного сполучення з рядом населених пунктів. Є дороги лиш для підвезення продуктів вантажним та позашляховим транспортом. Легковики проїхати не можуть. З державного бюджету району виділили на поточний ремонт три мільйони гривень, 784 тисячі – на невідкладні роботи. Зараз готується документація і шукаємо підрядників.
Віктор ДУДАР
28-08-2008, 12:30
0
2 016