У Чернівцях відкрився перший в Україні обласний центр медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи. Приміщення на бульварі Героїв Сталінграда надала міська влада, а кошти на його переобладнання та придбання сучасної апаратури надійшли з обласного бюджету та від спонсорів.
- Ідея створення такого центру належить обласній адміністрації, її підтримали депутати обласної та міської рад, – розповіла директор центру Лариса ПАЛАМАР, яка півроку займалася створенням унікального закладу. – Таким чином ми змогли вперше в Україні об’єднати під одним дахом центри медичної та соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи. Тут зможуть лікуватися діти з ураженнями нервової системи, розладами психіки, порушеннями функції опорно-рухового апарату, вродженими вадами розвитку. Лише дітей-інвалідів в нашій області налічується 2,5 тисячі. А із захворюваннями нервової системи – майже вісім тисяч. Усі вони потребують відновного лікування та реабілітації, це у 80 відсотках випадків може призупинити розвиток захворювання. Одночасно в нашому центрі лікуються 90 дітей: 30 – стаціонарно, 60 – амбулаторно. Курс лікування – 21 день. У нас є вся необхідна сучасна апаратура для лікування та реабілітації. Будемо застосовувати голкорефлексотерапію, лікування травами, інші нетрадиційні методи. Плануємо використовувати іпотерапію – лікування за допомогою коней. Але дітей необхідно возити у Кіцманський район, тому потрібен мікроавтобус, якого у нас ще немає.
Маленькі пацієнти центру підготували великий концерт. Вони читали вірші, співали пісні. Дехто – сидячи на лавці або на руках у мами. Шестирічна Віка у довгій рожевій сукні з крилами за спиною і справді нагадувала ангела. Незважаючи на перебинтовані ніжки, дівчинка розповідала вірші, весело співала, перерізала з керівниками області та міста стрічку.
- У Центрі мені подобається все, – сказала дівчинка. – Особливо кабінет музики, бо я дуже люблю співати. А ще мені подобається їздити на конях. Кажуть, що в центрі нас будуть катати на поні. У мене є молитовник, який читаю по складах. Щодня я прошу Боженьку, щоби вилікував мої ніжки, і я змогла сама ходити до школи.
Працівники центру провели екскурсію для гостей. Відчувається, що тут була продумана кожна дрібниця. Багато зелені, на стінах просторих коридорів та палат на двох-трьох пацієнтів – веселі малюнки з дитячих мультфільмів. Численні кабінети обладнані найсучаснішою апаратурою – як лікувальною, так і спортивною. Є тут і кабінет музики та зал хореографії, навіть комп’ютерний клас. Медсестра ЛФК Кароліна показує кабінет динамічної пропріоцептивної корекції ходу, де використовується відома методика Семенової, розповідає, як вона займається зі своїми маленькими пацієнтами. Наталія працює у фізкабінеті, але з гордістю демонструє інші лікувальні кабінети, зокрема, соляну міні-шахту. Соляні брили привезли із Солотвино.
Не зміг приховати захоплення виглядом центру і голова облдержадміністрації Володимир Куліш. А в кабінеті музики, слухаючи, як хворі діти співають, губернатор аж заплакав від зворушення.
- Мені сьогодні було дуже тяжко виступати, горло стискало, а з очей лилися сльози, – зізнався Володимир КУЛІШ. – Водночас я почувався щасливим, що долучився до такої доброї справи. На створення центру не було витрачено жодної копійки з державного бюджету. Це кошти обласного бюджету, отримані за перевиконання доходної частини. Тобто, у планах відкриття такого центру не було.
Надія БУДНА
28-08-2008, 12:28
0
2 565