Незрячих вчать комп’ютерній грамоті

у номері / суспільство
2 199
0
Навчити незрячих людей орієнтуватися на вулиці, користуватися комп’ютером, вмикати газову плитку, розкрити таланти, підтримати психологічно… Такі основні завдання практичного та психологічного тренінгу, який проводить навчально-реабілітаційний центр при Чернівецькому УТОСі. Учасників тренінгу навчають незрячі люди із вищою освітою.
– Для проведення тренінгу наша організація виграла спеціальний тендер, – зауважив головний реабілітолог навчально-реабілітаційного центру при Чернівецькому УТОСі Олександр ФЕСЕНКО. – Кожні два тижні набирається група із шести людей, заняття триває два тижні. Ми проводимо лекції, розігруємо ситуації, щоби допомогти сліпим краще орієнтуватися і в побутових умовах, і на вулиці. Для розваг проводимо тематичні вікторини, маленькі концерти, лотерею добрих порад.
– Навчаю незрячих людей комп’ютерній графіці та пропоную послухати аудіокниги, – зауважує інструктор тифло-електронної бібліотеки навчально-реабілітаційного центру УТОСу Віталій ЛУКІНГ. – У бібліотеці є 36 тисяч аудіокнижок. Найбільше люди полюбляють слухати детективи. Є ветеран, який прослухав усі можливі книги про війну. Я записую книги на компакт-диски і вдома на плеєрі незрячі слухають їх.
Окрім того, намагаюся людям дати елементарні комп’ютерні знання. Є спеціальна програма, яка дозволяє незрячим вивчити клавіатуру. У цьому році міська влада виділила нам півтори тисячі гривень для підключення Інтернету. Тепер люди матимуть можливість листуватися, розширити своє спілкування. А я знаходитиму цікаві книги, літературу.
Запланував створити веб-сторінку для незрячих.
– Програма дала мені дуже багато, – наголосила 60-річна Василина ДОВГАНЮК. – На тренінгу проводили багато корисних та цікавих лекцій, які підтримують сліпу людину. Особливо сподобалися заняття, які вчать незрячу людину розпізнавати предмети. Ми брали в руки різні речі, вивчали їхні форми. Я повірила в себе, покращився настрій.
– Під час тренінгу сподобалося слухати, як Олександр Фесенко читав нам мудру літературу, – зізналася 60-річна Ганна ІВАНОВА. – Дуже корисними є вправи, які вчать незрячих ходити, правильно користуватися газовою плиткою, перевірити, чи вона горить.
– Дуже сподобалися ігри та вікторини. Це корисне і захопливо для незрячих, – каже 52-річна Марія ЗАДОРОЖНА. – А коли обмінюєшся досвідом з іншими незрячими людьми, отримуєш моральну підтримку та знаходиш чимало друзів.
Валерія Чорней
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм