RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Взявши омріяні відпустки, компанія чернівчан з 11 осіб, вирушила відпочивати на Шацькі озера. 25-річний Андрій розповів, що цікавого почули і побачили.
Популярною їжею є пончики зі згущеним молоком, чорницями, медом
- Ми дуже гарно відпочили, - каже Андрій. – Їхати потягом до Ковеля, потім пересіли на маршрутку. Дорога обійшлася 70 гривень з одного в один бік. Розіпнули намет у наметовому містечку біля озера Світязь. Місцеві мешканці розповідають, що хоча озеро дуже глибоке, але його в деяких місцях можна перейти вбрід. Берегова лінія доволі мілка, цілих 100 метрів вода вам сягатиме найбільше по шию, зате далі – глибоко. А ще в озері дуже чиста вода, що можна чітко побачити своє зображення, і навіть поголитися, не користуючись дзеркалом, а дивлячись у воду. Посередині озера – острів, чиясь приватна власність. Ми якось намагалися допливти на човні до острова, але пропливли дві години і побачили, що це – лише половина шляху, тому вернулися назад. У спекотні дні вода в озері дуже нагрівається, тож іноді ми проводили у воді по дві-три години. Для тих, хто погано переносить різку зміну клімату, радять їхати саме сюди, адже клімат на морі відрізняється від нашого, а тут – майже такий самий. Буковинців серед приїжджих майже немає. Переважно навідуються мешканці Львівської, Волинської, Рівненської областей. Тут популярною їжею є пончики зі згущеним молоком, чорницями, медом, які коштують чотири гривні. Місцеві жіночки їздять на велосипедах і пропонують пончики. Ми іноді піджартовували з них, питаючи: “А у вас є пончики з бринзою?” Жінки спантеличено відповідали, що немає. Але що найсмішніше, наступного дня вони приходили і казали, що спеціально для нас приготували пончики з бринзою. На озері дуже гарно. Є їдальні ще радянського зразка. Навіть цікаво було там поїсти з тих ще радянських тарілок.
- Також можна пограти у пляжний футбол, пейнтбол, покататися на конях, поплавати на човнах, яхтах, катамаранах. - продовжує Андрій. – Риби продають біля озера доволі багато, дуже популярні вугрі. Ми жили у наметах, за оренду місця у наметовому містечку платять сім гривень за тримісний намет. Є і будиночки, але проживання, кажуть, дороге. Більшість туристів із західних регіонів, проте слухають російську музику, шансон, причому цілими ночами. Це трохи дратувало
З Чернівців можна дістатися озер лише з пересадкою
Про те, що в Шацьких озерах купатися можна не гірше, ніж у морі, чув давно. А про умови відпочинку довелося дізнатися з власного досвіду.
Перш за все з’ясувалося, що наперед забронювати собі місця неможливо – турфірми цим напрямком не займаються, а в Інтернеті - лише декілька пансіонатів із захмарними цінами.
Інша проблема – транспорт. З Тернополя, Львова чи Івано-Франківська дістатися Світязя проблем немає – регулярно ходять автобуси. З Чернівців можна дістатися озер лише з пересадкою, що дуже незручно. Отож їхали власним авто. Відстань – 500 кілометрів.
На березі Світязя є не лише пансіонати, а й бази відпочинку окремих підприємств. Більшість із них - невеликі фанерні будиночки зі зручностями на вулиці. Вже є кілька сучасних готелів. Ціна зазвичай починається від 50 гривень, зі зручностями – від 100 гривень за ліжко.
Охоче пропонують розміщення мешканці селища Світязь, про що свідчать оголошення чи не на кожних воротах. Однак комфорт у більшості випадків мінімальний. Деякі двори здаються під намети і перетворюються влітку на невеликі кемпінги. Найпоширеніші умови – невеликі прибудови, поділені на крихітні кімнати на два-чотири ліжка. Зручності – на вулиці (рукомийник, плитка або місце для вогнища і літній душ), ціна від 35 гривень за ліжко.
Зараз у селищі будуються невеликі готелі, де є туалет і душ з гарячою водою на дві-три кімнати (ціна від 50 гривень за ліжко) або й у кожному номері (від 70 гривень за ліжко).
Відпочинок на Шацьких озерах має чимало переваг порівняно з морем. Перша – чудова природа. Значна частина берегів вкрита сосновими лісами, прогулянка якими принесе чимале задоволення. У парку навіть розроблено кілька пішохідних маршрутів, на яких встановлено лавочки для відпочинку. Адміністрацією парку пропонуються різноманітні екскурсії – зокрема на велосипедах і човнах.
Навіть турист, який тут уперше, легко натрапить на дари лісів – різноманітні ягоди та гриби (за останніми, правда, йти треба значно далі). Де вода – там і риба, отож охочі до риболовлі знайдуть для себе заняття.
Мінуси відпочинку – комарі та сервіс
Найбільший недолік волинської природи вказується в усіх довідниках – величезна кількість комарів. Особливо в лісі, де з перших же кроків атакують цілі хмари кровопивців.
Інші неприємні моменти такі ж, як скрізь в Україні – сміття і відсутність сервісу. Гроші з туристів беруть ще при в’їзді на територію парку – 9 гривень за авто і по 1,5 гривні з кожного дорослого за добу перебування. Куди йдуть ці гроші невідомо, але точно не на прибирання. Береги озер встелені сміттям.
Відсутність сервісу виявляється в дрібницях – кімната при вселенні може виявитися неприбраною, віник – один на чотири-п’ять кімнат, відсутній туалетний папір тощо.
Однією з особливостей Волині є погода влітку – часто бувають дощі.
Ігор Довгань, Галина Марків
Довідка
Шацький національний природний парк розташований у Волинській області біля кордонів з Білоруссю і Польщею. Його утворено 1983 року, площа – 32,8 тисячі гектарів. На території парку розташовано 22 озера загальною площею водної поверхні 6600 гектарів. Найбільше з озер – Світязь, має площу 2750 гектарів і є найбільшим в Україні. Довжина Світязя сягає 9,3 кілометра, ширина – 4,8 кілометра, найбільша глибина – 58 метрів.
Другим за розміром озером парку є Пулемецьке, до найбільших відносяться Люцимер, Луки, Острів’янське, Перемут, Пісочне, Кримне та інші.
Під рекреаційну зону відносяться лише озера Світязь і Пісочне, де розташовано кілька пансіонатів і санаторіїв. Найвідоміші з них – “Шацькі озера” і “Лісова пісня”.
15-08-2008, 11:00
Коментарів 0 Переглядів 5 994

Теги -

Рішення ухвалили після нещодавнього скандалу на похороні військового


На ці бюджетні кошти мали закупити зимовий одяг військовим
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.