RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Домашній дресирований котик, песик, кролик чи голуб – це зі світу фантастики? А ось і ні. Як розповіли нам у приїжджому цирку "Банзай", видресирувати можна будь-яку (ну, майже будь-яку) тваринку – було би бажання і ... м’ясо.
Коли я зайшла за куліси цирку, побачила у клітці кошенят. Вони були дуже жваві, нявчали і лазили по клітці, чіпляючись кігтями. Коли я спробувала через клітку їх погладити, вони накинулися на мій палець і мало не відгризли. Їх морально готували до дресирування, тому вони були голодні. Самі дресирувальники зізнаються, що перед виступом тварина має бути не надто сита, інакше вона не захоче нічого робити, лише спати.
Песикові досить ласки, а для кішки має бути ще щось смачненьке
– Будь-яке дресирування – це вироблення у тварини умовного рефлексу, – пояснює дресирувальниця Наталя ПЕРОВА. – Тварина знає, якщо зробить певний рух, то отримає щось смачне. Для собаки смачна їжа і ласка господаря – це одне і те ж. Кішці самої ласки недостатньо. Ласка – це само собою, але ще має бути і щось смачненьке. Наприклад, є така вправа "велосипед" – тренажер, закріплений на колесах. Дотягнулася кицька до педалі – вгостили її шматком м’яса. І так ще раз. Наступного разу тваринка вже сама шукає цю педаль. Потім завдання поступово ускладнюється і так виробляється умовний рефлекс. Краще починати дресирувати з першого року життя. Обов’язково господар має любити свою тварину. Кішку бити взагалі не можна. Іноді краще працюють коти, деколи кішки. Була в мене кішка-злючка. Я її поклала у дитячий візочок, ми мали репетирувати лежачи. Давала шматочки м’яса, ось вона й лежить спокійно. Потім буде тримати м’ячик. А ще була кицька, яка на репетиціях робила все, що я від неї вимагала. А ось під час вистави не хотіла працювати і просто виходила із зали. Найбільше піддаються дресируванню сіамські коти, а найменше – персидські. Перс 10 разів понюхає той шматок м’яса і ще подумає, чи його з’їсти.
Собак можна навчити всьому, окрім хіба що розмовляти
– Щодо собак, – продовжує Наталя Перова, – то їх дресирувати дуже легко. Але в жодному разі не можна бити. Якщо собака не може чогось засвоїти, треба його нахилити, на ньому ж показати, що потрібно робити, за це дати щось смачненьке. З часом собака зрозуміє, чого від нього хочуть, але все це не відразу. Собаку можна починати дресирувати з піврічного віку. Треба тварину заохочувати всім, що вона любить – кормом, м’ясом, ковбасою. Найпростіше – навчити собаку сидіти. Для цього тримаєте її за голову, щоби собака не лягла, і опускаєте задню частину песика вниз. Повторюєте ще раз, щоби закріпити. І при цьому кажете: "Сидіти!" Вже через тиждень собака знатиме цю команду. Тварину навіть можна навчити робити сальто і рахувати. Лише неможливо навчити собак розмовляти. Найлегше дресируванню піддається пудель.
Голуби слухняніші від голубок
Під час виступу 16-річної Алли Петращук (до речі, чернівчанки) ми були вражені: голуби, з якими виступала дівчина, нікуди не відлітали і слухалися своєї господині: чемно сиділи на кільцях, руках, лізли по драбинці.
– Мені подобається працювати з голубами, бо вони літають, а повітря – це моя стихія, – каже Алла Петращук. – Голубів набагато легше дресирувати, ніж голубок. Вони швидше звикають, а голубки гордовитіші. Кожен голуб має свої здібності, треба придивлятися, що в якої пташки краще виходить. Голубів не можна бити. Голуби швидко звикають до людини і слухаються її. Часто з ними граюся, як з дітьми. Вони мене дзьобають, граючись. Мені не боляче, я вже звикла, це навіть приємно. Якщо голуби добре попрацювали під час вистави, я їх ситно годую. Тому вони вже знають, що за гарну роботу смачно поїдять. Під час репетицій я прив’язую лапки птахів ниточками і коли вони летять, я їх тягну і вони поступово розуміють, що нікуди летіти не треба. Звісно, потрібні постійні тренування, повторення. Щоби дресирувати тварин, треба дуже цього хотіти і з любов’ю до них ставитися. Майже будь-яку тварину можна приручити.
Галина МАРКІВ
15-08-2008, 10:48
Коментарів 0 Переглядів 7 204

Теги -

Рішення ухвалили після нещодавнього скандалу на похороні військового


На ці бюджетні кошти мали закупити зимовий одяг військовим
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.