RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » З птахофабрики вивезли майже сто тонн мертвої птиці

Не тільки підприємці Калинки, про яких зараз найбільше чути і яким уряд роздає по п’ять тисяч гривень, зазнали збитків через стихію. Чимало виробників втратили мільйони.
Одразу за гарячими слідами прес-служба ОДА зазначила, що найбільше постраждали 10 підприємств області, зокрема цегельний завод у Кам’янці Глибоцького району, Лужанський експериментальний спиртзавод, "Сторожинецька кераміка", Путильський лісокомбінат, Путильський лісгосп, Карпатський держспецлісгосп АПК, ТОВ "Боянівка", ТОВ "Родничок". Проте перелік цей далеко не повний. Наприклад, у Тарасівцях Новоселицького району на птахофабриці втопилося кілька десятків тисяч зрілих бройлерів, а збитки підприємства – мільйонні.
Вчора "МБ" спробував уточнити, які підприємства Буковини внаслідок стихійного лиха серйозно потерпіли. У Головному управлінні економіки ОДА повідомили, що про такі підприємства знають в Головному управлінні регіонального розвитку, архітектури та інфраструктури ОДА. В цьому ж управлінні спочатку ганяли кабінетами, а потім сказали, що інформацію може надати Головне управління економіки (?!) А насамкінець порадили: "Якщо вам потрібна інформація, телефонуйте в райони".
Оскільки така ситуація, то редакція обов’язково зв’яжеться з підприємствами постраждалих районів. А наразі пропонуємо розповіді керівників декількох підприємств.
Василь ВІЗНЮК, директор Чернівецького АТЗТ "Чернівецький хімічний завод" розповів, що підприємству довелося три доби боротися зі стихією води, але змогли уникнути великих збитків:
– Ми не дуже постраждали від стихії, оскільки взагалі не відключали мотопомпу і три доби відкачували воду, що йшла на територію підприємства зі ставків у Заставнівському районі. Спалили півтонни бензину, але впоралися з водою самотужки, майно не постраждало. А ось будинки на навколишніх вулицях затопило, постраждали й наші працівники, ми їм надавали допомогу.
– Загалом можна сказати "дай Боже", щоби у всіх так обійшлося, як у нас. Адже люди й інші підприємства постраждали дуже серйозно, а ми тільки певною мірою, – розповів Сергій Вдовиченко, керівник ВАТ "Зерно" у Заставні. – Наше підприємство розташовано далеко від річки на горі, але коли почалися великі дощі, в одному зі складів дренажна система не витримала і вода пішла в приміщення. Її рівень сягнув 10 сантиметрів, а там зберігається три тисячі тонн зерна ріпаку. Звичайно, перелякалися, адже збитки могли бути серйозними, якщо враховувати, що тонна ріпаку коштує 2,5 тисячі. Проте ми без сторонньої допомоги самотужки відкачували воду.
А ось птахофабрику в Тарасівцях Новоселицького району підтопило цілком. Підприємство зазнало збитків на 3,062 мільйона гривень. Зокрема мільйон двісті – це знищені дороги, під’їзні шляхи та бордюри, дещо менша сума – устаткування, пташники та інші споруди, і на мільйон сто гривень – потонуло птиці. На утилізацію до Коломийського державного ветеринарно-санітарного утильзаводу з птахофабрики загалом вивезли 95,55 тонн мертвої птиці – це чотири КРАЗи і ще декілька невеликих авто.
– Ми працюємо, бо просто не можемо простоювати. Укладені контракти з угорцями, в яких ми беремо птицю-одноденку і тут вирощуємо, – розповів заступник директора Тарасовецької птахофабрики Олександр ГОЛОВЕНКО. – Всі збитки вже підраховано. Щодня до нас приїжджають різні комісії з різних структур. Підтримку обіцяють і ми на це сподіваємося, але наразі все на словах.
"МБ" продовжить публікації про збитки буковинських виробників від паводка і стежитиме за тим, чи дочекаються вони хоча б якоїсь допомоги.
Марина Карасьова
14-08-2008, 12:15
Коментарів 0 Переглядів 2 453

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.