Жодних передумов для землетрусу в Чернівцях не має. Такі заяви зробили фахівці Міністерства надзвичайних ситуацій, місцевої сейсмолабораторії після того, як містом п’ятого-шостого серпня ширилися чутки про землетрус і люди очікували його на вулицях.
Перші чутки про землетрус у місті з’явилися ввечері у вівторок, і набрали неймовірних масштабів в обід середи. Стривожені чернівчани телефонували одне одному, переказували “страшну” новину на вулиці, на роботі, обривали телефони міськради та всіх можливих служб. А дехто вчора о 15.00 з документами в руках на вулиці очікував, коли ж почне трясти. До редакції теж телефонували схвильовані читачі, повідомляли, що землетрус буде о 14.00, потім о 15.00, 16.00… Причому жодної офіційної інформації, яка би стала передумовою для паніки, не було.
За добу середи коливань земної кори не зафіксовано
- Місто працює в звичному режимі і жодних підстав для змін у режимі життєдіяльності немає. Чутки безпідставні, - повідомив Володимир Самолюк, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради. І звернувся з проханням до чернівчан не вірити чуткам, а зважено оцінювати ситуацію та орієнтуватися на офіційні джерела.
Не піддаватися паніці закликав буковинців і начальник обласного управління з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолій Дудка. За його словами, впродовж середи коливань земної кори сейсмологічною станцією ЧНУ не зафіксовано.
- Землетрус – явище не прогнозоване, – пояснює Ольга КИНАЛЬ, доцент кафедри фізичної географії та раціонального природовикористання ЧНУ.
Науковець каже, що щороку в Чернівцях виникають чутки з приводу можливого землетрусу, але казати, що він буде в місті завтра о 15.00 чи 16.00, це однаково, що чекати о цій годині хмари сарани. Якщо ж сейсмічна служба зафіксує поштовхи в земній корі, то повідомлення негайно надійде не тільки до відповідних служб, але й прозвучить у засобах масової інформації. “Чому, коли попереджали про повінь, ніхто не біг додому рятувати документи, а тепер люди в паніці стоять на вулиці з паспортами?” – дивується науковець.
Не оговтавшись від повені, злякалися байок про землетрус
- Чому чутки виникли саме зараз, а не тиждень тому, – пояснити не можливо, адже землетрус не можна передбачити, – коментує Володимир ПОПОВИЧ, інженер-сейсмолог науково-навчальної геофізичної обсерваторії ЧНУ. – В Чернівецькій області загалом землетрус можливий. Але це може статися завтра або через тиждень, або через 10, чи 100 років. Тобто, спрогнозувати коли і якої сили він буде неможливо. Наука ще не винайшла таких засобів.
За словами місцевих сейсмологів, не було жодної інформації, яка би дала поштовх таким чуткам. Наприклад, в Румунії землетрусу не фіксували також.
Просто хтось зіграв на психологічному стані людей, ще наляканих наслідками повені, та розбурхав паніку, вважають у МНС. Не оговтавшись від водної стихії, чернівчани панічно злякалися байок про землетрус. Наприклад, коли підприємців Калинівського ринку попереджали про повінь, більшість це не злякало. А тепер, коли жодних офіційних повідомлень не було, реакція людей відбулася з точністю до навпаки.
– Жодних підстав хвилюватися в чернівчан не має, – заявив “МБ” Сергій Бабчук, начальник Центру пропаганди Головного управління МНС в області, наголосивши, що жодної офіційної інформації про землетрус до рятувальників не надходили.
До речі, останній відчутний землетрус на Буковині чернівецькі сейсмологи фіксували 2004 року. Три бали за 12-бальною шкалою тоді відчули хіба, що мешканці верхніх поверхів багатоповерхових будинків.
Марина Карасьова
7-08-2008, 11:39
0
2 151