У Корчівцях на Глибоччині вода забрала життя трьох чоловіків (загалом в області загинули під час повені 12 осіб). Кореспонденти "МБ" побували у цьому селі.
82-річний старожил Корчівців Василь НІКОРИЧ каже, що такої повені в селі не пам’ятає, вода навіть затопила стареньку церкву.
"Не можу іти тим місцем, де загинув чоловік"
– Під час стихії загинув мій 48-річний чоловік Михайло, – розповідає 47-річна Зінаїда КУЛЬЧИНСЬКА. – Тиждень у селі йшли дощі, а в суботу (26 липня) почала прибувати вода. Вранці чоловік ішов на роботу, перейшов міст, який вже був вкритий водою. Він працював у Чернівцях на будівництві, тож повертався додому ввечері. Приблизно о 16.00 Михайло зателефонував, що приїхав і поспішає додому. Я вийшла йому назустріч. Усе трапилося у мене на очах. Чоловік хотів перейти канаву, але у цей момент прийшла велика вода. Коли я підійшла, то побачила, як він плавав у воді, хотів вибратися. Я почала кликати людей, але було пізно – вони вже витягнули мертве тіло. Напівсиротами залишилося троє дітей. Мені дали сто тисяч гривень компенсації. У селі мені важко. Уся рідня у Новоселицькому районі, звідки я родом. У Корчівцях живу 25 років. Як тепер бути? Не можу іти тим місцем, де загинув чоловік.
– Вранці, в суботу, мій чоловік, Дмитро Іванович, пішов на пошту взяти надбавку до пенсії, – пригадує Домініка ШПАК. – Він так і не повернувся. Знайшли його наступного дня. Неподалік церкви діти пасли корову і гадали, що під вербою обличчям вниз лежить манекен. А вже потім придивилися, що то чоловік. Я в цей час була у церкві на службі. Залишилася одна, інвалід першої групи.
– Коли прийшла вода, разом із донькою я була вдома, – каже 69-річна Олена ОВАТЮК. – Усе сталося раптово. Хату затопило на метр. Прийшов сусідський хлопець, взяв нас із донькою за руку, і водою, яка доходила мені до грудей, ми побрели до найближчого пагорба. З хати нічого не брали, не було часу.
Підтопило і стару церкву
– Коли прийшла повінь, довелося лізти на горище, – пригадує Марія ВАСИЛИНЮК. – Вода прийшла швидко і несподівано, не було чути, що навкруги, лише шуміла вода. Поряд у будинку живе мама з татом. У них також затоплено оселю. Батько – інвалід, ходить лише на милицях, довелося його вивозити на машині. Нам дали одну тисячу допомоги, її не вистачило навіть на цемент. Обіцяють ще чотири тисячі. Була комісія, визначала вартість збитків. Коли будуть решта грошей – невідомо.
– На 15 гектарах землі місцями підтоплено городи, – зауважує сільський голова Корчівців Василь ПРОЦЮК. – Стихія пошкодила вісім будинків. У когось вода затопила будинок на рівні підлоги, у когось – на метр. Підтопило і стару церкву. Усе сталося миттєво. У нас із лісу течуть два потічки, але ніхто не пам’ятає такого паводку.
Було зруйновано два мости, ми не мали прямої дороги до району та області. Завдяки роботі Олега Костецького, Степана Мазуренка та бригаді Василя Бічера за два дні відновлено найбільший міст. Як спала вода, почалися зсуви. Люди помітили, що маса землі сунеться до господарств. На щастя, зсув зупинився. Зараз потрібно укріпити землю.
Однак найбільша біда – це смерть трьох людей. Загинули Михайло Кульчинський, Віктор Новіков та Дмитро Шпак. У Віктора Новікова близьких родичів не було. Його поховала племінниця, вона отримала дві пенсії.
– Попередні акти про збитки складала наша сільська комісія, – зауважив Василь Процюк. – Однак прибуде ще і фахова комісія. Потерпілим сім’ям перед виплатою компенсації виділили п’ять тисяч гривень першої допомоги. Люди вже отримали тисячу гривень, до кінця тижня отримують ще чотири.
Валерія Чорней
7-08-2008, 11:25
0
2 108