Більшість туристичних комплексів та садиб на Буковині розташовані в районах, що найбільше потерпіли від водної стихії. Проте загалом вони не постраждали або вже відновили роботу і приймають туристів. Найбільше збитків, мабуть, зазнав приватний зелений туризм. До садиб Путильщини нині взагалі не дістатися і навіть неможливо зателефонувати.
А от садиба "Лекече", що розташувалася на однойменному хуторі на Вижниччині, від стихії не постраждала. Як розповів Зіновій ДЖУРИК, керуючий садибою, кілька днів сиділи без світла, але комплекс жодного дня не припиняв приймати гостей.
Готовий надавати послуги і туристично-розважальний комплекс "Перевал Німчич". В розпал стихії тут відпочивали гості не тільки з України, але й з-за кордону. Їм довелося пішки йти через перевал, бо комплекс залишився відрізаним від світу.
– Тепер все добре, дорогу відремонтували. І тільки зараз туристи починають телефонувати, цікавитися відпочинком, – каже Анжела ГОРЕНЧУК, директор МТРК "Перевал Німчич".
– На щастя, туристичний комплекс "Мигово" не потрапив у зону паводка і зсуву, – зауважує адміністратор комплексу Юрій ШЕГЕТА. – Дорога до нас в нормальному стані і люди приїжджають на відпочинок. Тобто, "Мигово" працює в звичному режимі.
Садибу зеленого туризму "У Катерини" в селищі Берегомет, що на Вижниччині, повінь теж не зачепила. "Наше господарство так заховалося, що вода не накоїла нам лиха", – розповів Іван БУЖОРА, син власниці садиби. Туристи, які тут відпочивали, телефонують, цікавляться, чи не зашкодила стихія, та хочуть приїхати пізніше на гриби.
– У нас уже все добре, можна приїжджати і відпочивати. Можна купатися за сприятливої погоди. Ми надаємо всі ті послуги, які надавали до стихії, – каже Ірина Десятникова, адміністратор туркомплексу "Аква-плюс" в Кам’яній Сторожинецького району.
Тут довелося боротися зі стихією, найстрашніше, що згадує Ірина Десятникова, коли озеро (а їх кілька на території туркомплексу) вийшло з берегів та з’єдналося з іншим, в якому розводять рибу.
Державний історико-архітектурний заповідник "Хотинська фортеця" жодних збитків від повені не зазнав, Хотинський район біда загалом обійшла. Вода підійшла лише до руїн Руської брами, але це не мало жодних негативних наслідків. За словами Людмили ПАСТУХ, директора заповідника "Хотинська фортеця", туристи приїжджають і жодних змін не відбулося.
А ось піші походи Буковинськими Карпатами туристам-любителям краще відкласти, доки не відновлять дороги, не очистять річки, радить Іван КИСИЛИЦЯ, виконавчий директор молодіжного оздоровчого спортивно-туристичного екстремального центру "Садниста".
– Туристи з інших регіонів ще вагаються приїжджати до Буковини на відпочинок. Телефонують, цікавляться, але приїжджає наразі менше людей, ніж зазвичай, – зауважує Іван.
До печери Довбуша, Протятого каміння – цим маршрутом цілком можна мандрувати, а ось в гори Путильщини – на Яровицю, за Шепіт дістатися неможливо.
Сплавлятися буковинськими річками за бажання теж уже можна, проте звичний маршрут від Вижниці до Путили, за яким це робили в "Саднисті", неможливий. Крім того, після повені Черемош кардинально змінив русло.
Марина Карасьова