Сьогодні в кожному потерпілому від повені районі спеціальні комісії обстежують домогосподарства. Їх фахівці оцінюють розмір збитків і складають відповідні акти. Потерпілим треба звертати увагу, що записується в актах, і намагатися не пропустити жодного пункту в описі збитків.
За словами Єлизавети ПУШКО-ЦИБУЛЯК, начальника фінансового управління ОДА, в актах повинна бути відображена така інформація:
1. Дані про житлову будівлю з описом всіх пошкоджених конструкцій та елементів.
2. Інформація про всі пошкоджені чи втрачені господарські будівлі.
3. Інформація про втрати в підсобному господарстві (детальний перелік домашньої худоби і птиці, дані про втрати врожаю тощо).
4. Список пошкодженого і втраченого майна (побутова техніка, меблі тощо).
У кожному акті вказуються паспортні дані власника домогосподарства і документ передається на затвердження до управліня праці та соцзахисту. Потім потерпілим нараховуються гроші за все втрачене, і компенсації передаються до відділень „Укрпошти” чи “Ощадбанку” в районах.
Особливо складно з актами про збитки від повені у віддалених садибах і хуторах. Тому чиновники радять тим, до кого такі комісії не дійшли, звертатися до сільських голів з проханням направити комісію до своєї садиби.
Щоб не було зловживань, до складу кожної комісії входять спеціалісти з будівництва, економісти, податківці, правоохоронці, депутати різних рівнів.
Після повені в області приблизно 200 сімей втратили будинки. Проблем зі складенням актів для таких людей практично немає, просто документується повна втрата споруди. Станом на кінець минулого тижня 8000 із 9800 потерпілим від стихії вже надійшли кошти до відділень “Укрпошти” і “Ощадбанку”. Це лише авансові внески. Повну суму збитків підрахують після складання актів і решту грошей виплатять згодом. (Н. Макушинська)
5-08-2008, 11:43
0
1 878