RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Надавати психологічну допомогу і тим, кого врятували під час стихії, і тим, хто рятував, довелося психологам Головного управління МНС. Якщо ж не допомогти людині одразу, психічна травма може її супроводжувати впродовж багатьох років.
За словами Людмили Кузьмович, начальника групи екстреної психологічної допомоги, із співробітників групи в Новоселиці сформували пункт екстреної психологічної допомоги, до якого привозять потерпілих. Працюють психологи і з людьми на місцях.
Жителі сіл Тарасівці та Мамалига Новоселицького району, що опинилися у зоні лиха, не тільки потрапили в ситуацію, що небезпечна для їхнього здоров’я і життя, а й піддаються різним психотравмуючим факторам. Дехто втратив рідних і близьких. Інші залишились без домівок, птиці, худоби, городини. Багато хто відмовляється залишати нажите роками майно.
Небезпечним для людей, які залишилися без елементарних побутових умов – питної води, їжі, електрики, засобів гігієни, є стан тривоги, страху, пригніченості, стурбованості за долю рідних і близьких. Це хворобливий стан, який вибиває людину з колії, не залишає можливості продуктивно спілкуватися з іншими людьми. У деяких випадках можуть бути розлади свідомості, виникають психопатологічні прояви.
У перші дні лиха психологи надали допомогу 75 потерпілим, у подальшому їм рекомендували звернутися до лікувально-профілактичних закладів.
Працювали психологи й з рятувальниками аварійно-рятувального загону.
Той, хто пережив психічну травму, може досить довго залишатися в полоні своїх спогадів і переживань, що призводить до зміненого сприйняття дійсності, недовіри, деформації психіки, розвитку психічних хвороб. Тому завдання психологів – повернути потерпілого до реального життя, допомогти йому пережити надзвичайну ситуацію, навчити прощати себе й інших, дати можливість відкритися майбутньому й жити повноцінним життям.
За словами психологів, у випадках, коли люди відмовлялися від евакуації і залишалися охороняти своє майно, це були переважно люди похилого віку. Часом старенька бабця готова спершу посадити в рятувальний човен козу, а потім чекати, коли вивезуть її.
Однак паніки серед потерпілих не було. Люди досить швидко приходили до тями. Психологи рятували молоду пару, яка встигла забрати з будинку лише документи. Чоловік поранив руки і через брудну воду рани почали гноїтися. Рятувальники продезінфікували рани, психологи заспокоїли людей, поговорили з ними. І вже через деякий час вони вийшли з шокового стану. Жителі районів, які регулярно підтоплює, психологічно готові до таких лих. Хоча цього разу це зіграло з ними злий жарт. Люди недооцінили масштаби лиха.
Що має із собою психолог
У валізі психолога є все необхідне, щоби вивести людину із шокового стану. Зокрема заспокійливі фіточаї, шоколад, кава, навіть цигарки та коньяк. Обов’язкові конверти, телефонні картки, щоби люди могли зв’язатися з рідними. Для дітей є іграшки, альбом, кольорові олівці. На ноутбук записані мультфільми та художні стрічки, щоби потерпілий міг відволіктися, заспокоїтися, переключити свою увагу.
Як з потерпілими поводитися родичам
Родичам тих, хто постраждав, треба проявити деякі психологічні вміння у спілкуванні з ними. Щоби заспокоїти людину, насамперед повинен бути тілесний контакт. Її треба взяти за руку, обійняти.
Слід уважно вислухати все, що вона розповідає, не перебиваючи. Нехай навіть це буде в істериці. Людина повинна виговоритися.
Якщо ви маєте повідомити цій людині якусь негативну інформацію, ніколи не робіть це напряму.
Віктор ДУДАР
31-07-2008, 12:32
Коментарів 0 Переглядів 3 743

Теги -


На ці бюджетні кошти мали закупити зимовий одяг військовим

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.