– Електрикою забезпечуємо лише найважливіші об’єкти, зокрема лікарні, – повідомив телефоном 27 липня голова Путильської РДА Володимир ЛУКАНЮК. – Такого паводка не пам’ятають навіть довгожителі. Найскладнішою виявилася субота, 26 липня. Вітер був такої сили, що дерева виривало з корінням і несло, наче соломинку. Їх відтягували “Уралами”, щоби зберегти мости. Проте, на жаль, зберегли не всі.
У Дихтинці люди печуть хліб і варять кулешу
У понеділок, 28 липня, нам вдалося зв’язатися по мобільному телефону з родиною Ончулів, які мешкають у селі Дихтинець на Путильщині.
– Найстрашнішими виявилися минулі субота та неділя: була така сильна злива, що я не могла вийти подоїти корови, – розповіла Феодосія ОНЧУЛ кореспондентові “МБ”. – Вода розлилася настільки, що майже повністю затопила наш та сусідські городи й сіножаті. Сьогодні ми ходили й збирали картоплю зверху. Добре, що хати не забрало. Потоком несло вирвані з корінням смереки. Люди розповідають, що бачили, як несло ще живу корову, яку не могли витягнути. На хуторі Потік затопило магазин, де ми купували хліб. Сьогодні я їздила на велосипеді до Путили по роботі, то бачила, як сильно порозмивало дороги та якої біди завдала негода. У райцентрі в магазинах зовсім немає хліба. Добре, що ми запаслися борошном, то самі печемо хліб. А в кого немає борошна, варять кулешу.
Після обіду в неділю, 27 липня, у селі Розтоки Путильського району гелікоптер зняв з острівця шістьох людей, які були відрізані стихією від світу майже три доби. Двічі гелікоптер намагався приземлитися на острівці, однак не зміг це зробити через сильну зливу й туман. Під час стихії люди перебували в помешканні, мали деякі запаси їжі.
Розкупили всі продукти, а вагітна народжувала вдома
– Ми вже третій день сидимо без світла, – розповідає мешканка села Довгопілля Путильського району Анна ГРИГОРЯК. – Телефонного зв’язку немає. Мобільні працюють, доки не сяде батарея – зарядити ж ніде. Усі дороги затоплені, машиною ніяк не проїдеш. Залишилися лише вузенькі стежечки, якими можна тільки йти пішки. Наш односельчанин аж із Вижниці сюди добирався пішки. Жінка з нашого села народжувала вдома, бо до лікарні не було як доїхати. А в магазинах із полиць люди усе позмітали – бояться, що ще довго не буде зв’язку з іншими районами і в магазинах не залишиться продуктів. Власники магазинів навіть хотіли позачиняти магазини і залишити продукти собі, але ми домоглися, щоби їх таки відчинили.
Гелікоптером забрали двох хворих дітей
Вертоліт, який вилетів до Путильського району у понеділок вранці, забрав із Путильської центральної районної лікарні двох хворих дітей.
– Одна півторарічна дитина хвора на остіомієліт – це досить важка хвороба, яку треба лікувати в Чернівцях, а не в районній лікарні, – розповідає начальник відділу організації медичної допомоги населенню управління охорони здоров’я ОДА Марія ПОЛІЩУК. – Дитина у важкому стані. У другої дитини була підозра на перелом руки, але через вимкнення електроенергії не могли зробити рентген. Коли дитину доставили до Вижницької лікарні, там виявилося, що перелому немає, лише сильний забій. Дітей лікуватимуть у хірургічному відділенні Чернівецької міської дитячої лікарні.
Надія Будна, Галина Марків
29-07-2008, 11:16
0
3 908