RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

У селі Мілієво на Вижниччині мешкає 86-літня Ольга Курик, яка шила сценічні костюми для Софії Ротару, Назарія Яремчука, Павла Дворського, Василя Зінкевича, Володимира Івасюка та інших відомих артистів і колективів. Відома далеко за межами Буковини майстриня кореспондента “МБ” зустрічає в ліжку. Вибачається, що здоров’я вже не те і роки дають взнаки. Донька Іванна пригощає чаєм і солодощами.
“У сусідки пасла гуси, а та вчила мене шити і кроїти”
- Ще малою дуже хотіла навчитися шити. Вдома посуд стояв немитий, а я в сусідки пасла гуси, бо та три роки вчила мене шити та кроїти, – розповідає про своє дитинство Ольга Антонівна. – У п’ятнадцять записалася на місячні курси крою, шиття та плетіння. Згодом почала працювати в сільському побуткомбінаті. Сама придумувала різні незвичні моделі, прикрашала їх машинною та ручною вишивкою. Мені почали замовляти не тільки повсякденний одяг, а й сценічні костюми. Першими серйозними замовниками були танцювальний ансамбль “Смеречина” та вокально-інструментальний “Смерічка”.
1972 року на обласному конкурсі моди в Чернівцях Ольга Курик отримала перший приз за гофровану спідницю та вишиту сорочку. Тоді й почалася її співпраця з Василем Зінкевичем – солістом ВІА “Смерічка”. Вони разом творили костюми для ансамблю: Зінкевич розробляв ескізи, а Ольга Антонівна з помічницями шили. Навіть переїхавши до Луцька, артист замовляв сценічний одяг для ансамблю “Свитязь”.
- Якось повертаюся додому, а на вікнах немає фіранок, – сміється невістка Тетяна. – А я лише їх попрала і повісила чисті. Подумала, що вкрали. А батько каже: “Не хвилюйся, це мама їх зняла та пошила з них костюми для ансамблю “Смерічка”. Він має виступити у Москві на конкурсі “Алло, ми шукаємо таланти”.
Шила сукню для Софії Ротару на фестиваль “Золотий Орфей”
- Якось Василь Зінкевич запропонував мені пошити сукню для Софії Ротару, – пригадує Ольга Антонівна. – Тоді Софійка ще не була такою відомою, а лишень збиралася виступити на болгарському фестивалі “Золотий Орфей”. Розробити модель одягу мені допомогла Алла Дутківська. Це було розкішна червона сукня, розшита бісером і намистинками, з візерунком у вигляді ромбів. Пізніше я не раз бачила, як вона в ньому виступала та на обкладинках глянцевих журналів. Після цього Софія Ротару ще декілька разів зверталася до мене і замовляла різні костюми.
В одному із привітань майстрині популярна артистка написала: “Костюми, виготовлені вашими руками, сяють всіма барвами веселки і відображають колорит буковинського краю. Я не перестаю захоплюватися безкінечною вигадкоюю, творчою фантазією, майстерністю ваших виробів, у яких, наче в дзеркалі, відбивається ваша душа”.
- Я також шила костюм для відомого російського поета Євгена Євтушенка. Це було десь 1975 року, коли він повинен був виступати в Німеччині, – розповідає майстриня. – А для Назарія Яремчука, який після інтернату хотів вступати до університету, пошила пальто з власної тканини, бо він не мав за що його купити. Тоді й уявити собі не могла, що шию для майбутнього співака – улюбленця українців. Згодом вже постійно моделювала і шила для нього костюми.
“Співали “Многая літа” так голосно, думала, стіни впадуть”
- Усе моє життя пройшло в стінах побуткомбінату. Не було навіть часу побігти на обід, тому їжу мені приносили з дому, – каже Ольга Антонівна. – Понад сто дівчат я навчила шити, вишивати, плести. Нещодавно чула, що одна з моїх учениць хоче відкрити цех з пошиття одягу. Радію за неї. Знаю, що моя праця не була марною. Й досі підтримую зв’язок із ансамблем “Смеречина”. А мої витвори можна побачити по всій Україні та за її межами. Було дуже приємно, коли на мій 60-річний ювілей завітав Буковинський ансамбль пісні і танцю. Він так голосно співав “Многая літа”, що я думала – стіни впадуть. Моїми частими гостями були Володимир Івасюк, Софія Ротару, Василь Зінкевич, Назарій Яремчук, Павло Дворський.
Свого віку Ольга Курик доживає з дітьми, онуками і правнуками. І хоча не всі вони живуть біля неї, часто навідуються.
- Маю щасливу старість, - каже старенька. – Діти у мене хороші: Іванна – вчителька музики, Олександр – інженер. А ще маю восьмеро онуків і п’ятеро правнуків. Усі вони потрохи доглядають за мною. За свою працю отримала безліч нагород. Буває, розкладу їх на столі й мовби бачу свій творчий та життєвий шлях. Найголовніше в своєму житті я зробила: виконала заповіт батьків: “Аби тебе, доню, ніколи не полишала людська шана”.
Марина Чорней
25-07-2008, 12:13
Коментарів 0 Переглядів 3 828

Теги -

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.