Балалайки беруть як сувеніри за кордон, а бандури – великий дефіцит

у номері / суспільство
3 177
0
Співак Віктор Павлік нещодавно придбав гітару за три тисячі гривень у музичному салоні “Ремікс” у Чернівцях. Купив тут музичний інструмент і популярний гурт “Танок на майдані Конго”. Часті покупці – дует “Писанка”, Ольга Добрянська, Богдан Ластівка.
Навесні та влітку найбільше купують гітари
- Музичні інструменти привозимо майже з усіх країн світу, – каже продавець-консультант музичного салону Василь ЯЦЬКО. – Вибір – для всіх вікових категорій. Наші продавці мають вищу музичну освіту, навіть закінчували консерваторії. А власник салону – колишній музикант. З кожним роком люди дедалі активніше цікавляться музичними інструментами. І беруть їх не тільки професійні музиканти для виступів на сцені, а просто для власного задоволення. Ми намагаємося завозити всі новинки, які з’являються на ринку музичних інструментів. У нас можна придбати мандоліни, балалайки, домбри, кларнети, гуслі, флейти, цимбали, контрабаси, скрипки, Наприклад, навесні та влітку найбільше купують гітари. Це, напевно, пов’язано з тим, що люди збираються йти в гори, сидіти біля багаття і співати під гітару. Акустичну можна купити і за триста гривень. А за тисячу – вже фірмову іноземного виробництва, на якій можна грати навіть у консерваторії. Любителі, причому навіть дівчата, беруть і електрогітари, які коштують до семи тисяч гривень.
Сопілки тепер буквально розхапують
Останнім часом великою популярністю користуються етнічні інструменти. Напевно, позитивно вплинули різні фольклорні фестивалі. Якщо раніше сопілки зовсім не брали, то тепер їх буквально розхапують, причому саме українського виробництва. Майже щодня купують кларнети, труби, тромбони, скрипки, віолончелі, а ще два роки тому вони залежувалися на прилавках. Балалайки беруть ті, хто виїжджає за кордон, як сувеніри, особливо наші заробітчани в Італії та Іспанії. Їх там називають українськими кобзами і вішають на стіни. Хоча у нас можна придбати й справжню кобзу. Щоправда, вона, як і бандура, – у великому дефіциті. Їх виготовляють дуже мало – по одній на місяць. Тому доводиться замовляти заздалегідь. Цікавляться чернівчани і скрипками. Якісні – виробництва Румунії та Чехії. Коштують вони майже втричі дорожче від китайських (1200 і 400 гривень). Скрипки беруть здебільшого для дітей, які навчаються у музичних школах. Можна придбати й цимбали. Найдешевші – угорського виробництва, коштують сім тисяч гривень. А ось акордеони купляють рідко, здебільшого для училищ і шкіл. Для дітей наймолодшого віку беруть маракаси, виготовлені у вигляді різних фруктів – бананів, яблук, ананасів, груш. Цей музичний інструмент африканського походження. Раніше його виготовляли із висушеного плоду кокосового горіха, гарбуза чи дині, який заповнювали камінцями чи сухими кісточками маслин. Сучасні маракаси виготовляють з пластика та гороху. Більшість наших покупців – місцеві. А десь відсотків сорок – закордоних.
Василь показує рідкісні музичні інструменти. Казахський народний інструмент дульчімер чимось нагадує нашу балалайку. Коштує він 450 гривень. У салоні вже придбали декілька таких. Є тут і африканський “драмп” за 880 гривень – щось на зразок наших барабанів. І мініатюрна, схожа на дитячу, гавайська чотириструнна гітара. І румунська пан-флейта, зроблена з дерева. І кабаса – музичний інструмент індіанців Латинської Америки.
У салоні можна придбати і банджо за 850 гривень. У деяких країнах Африки він вважається священим і його можуть торкатися тільки вищі жерці та правителі.
Надія БУДНА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

01:45
Сім найпоширеніших проблем з пральною машинкою: причини та що робити
01:30
Скористайтеся цим способом, щоб швидко прийти у форму до літа
01:15
Як оновити квартиру до весни без витрат: п'ять дієвих порад
01:00
Яка користь від кефіру для організму: учені виявили несподівану властивість продукту
00:45
Які сири є найкориснішими для здоров'я: дієтологи назвали п'ять фаворитів
00:30
Коли обрізати яблуні навесні: не пропустіть цей час для рясного врожаю
00:15
Топ-2 типи їжі для здоров'я: які продукти треба терміново додати у свій раціон
03 квітня, 2025
23:55
Гороскоп на завтра 4 квітня: Скоріпонам - несподіваний прибуток, Левам - успіх

Колонка

Читають Коментують
"Це аферист, який використовує приміщення міста і не платить гроші", - мер Чернівців про керівника волонтерського штабу
25 060
Смертельна ДТП в Австрії, у якій загинули українці: серед загиблих є троє жінок з Буковини
13 120
Волонтери заявили, що "Клічук спить і бачить", як їх виселити із приміщення у центрі Чернівців. У мерії прокоментували
11 085
Пенсіонерів звільнили від сплати податку: що відомо
10 833
На Україну чекає аномальне літо: синоптики попередили про "кліматичний удар"
10 163
У центрі Чернівців під час ремонту пошкодили водопровідну мережу
6 170
Такий молодий... Загинув захисник із Буковини Віталій Кадищук
5 919
На Буковині горіла майстерня: рятувальники розповіли подробиці
5 071
У Чернівцях рятувальники витягли водійку, затиснуту в авто під час ДТП
5 055
У Чернівцях обирали керівника "Ветеран-Хабу": збори завершилися суперечкою - фото
4 754

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм